Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Policja ostrzega: Kupujecie w internecie? Uważajcie na promocyjne oferty za 1 euro

Skorzystanie z fałszywej promocji może się skończyć wyczyszczeniem konta bankowego

Policja ostrzega przed oszustwami internetowymi bazującymi na ofertach za jedno euro. W wyniku takiego przestępstwa dwie osoby z Puław straciły ostatnio wszystkie pieniądze zgromadzone na kontach. Sprawy wyglądają bardzo podobnie, w pierwszej chodziło o zakup telefonu komórkowego, w drugiej – obuwia. Klientów skusiła wyjątkowo niska cena – 1 euro. Po kliknięciu w ofertę, nastąpiło przeniesienie na stronę, gdzie należało podać numer karty bankowej oraz dane osobowe. Nieświadomi klienci postępowali według instrukcji.

Przeczytajcie także: Oszustwo na kartę SIM wciąż groźne

Później okazało się, że konta bankowe tych osób zostały wyczyszczone. Oszustwa tego typu polegają przede wszystkim na podrabianiu stron internetowych (dotyczy to sklepów czy portali). Te fałszywe trudno odróżnić od prawdziwych. By je uwiarygodnić, przestępcy dodają tam komentarze innych klientów, ale też rzekome polecenia przez znane osoby. Dodatkowym motywatorem ma być informacja o "uciekającej" promocji, z której trzeba skorzystać jak najszybciej.

Przeczytajcie także: MF ostrzega, że kas fiskalnych na smartfonie jeszcze nie ma

Policja zwraca uwagę na to, że oszuści potrafią naciągnąć nawet te osoby, które nabrały wątpliwości czy aby sklep, do którego trafiły, jest prawdziwy. Próba anulowania transakcji wymaga bowiem czasem podania danych osobowych i numeru karty płatniczej. Przed zakupami należy zatem sprawdzać certyfikaty bezpieczeństwa stron internetowych. I sceptycznie trzeba podchodzić do wyjątkowych okazji, w których ktoś proponuje np. telefon prawie za darmo.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies