Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Facebook nie odpuszcza w sprawie Libry. Uruchomił już siedem węzłów przetwarzających testowe transakcje

Facebook kontynuuje kryptowalutowy projekt pomimo wątpliwości prawnych i odejścia z niego kilku kluczowych partnerów

Z opublikowanego w ubiegłym tygodniu komunikatu wynika, że Facebook nie zamierza rezygnować z projektu kryptowaluty Libra. Firma chwali się uruchomieniem pierwszych siedmiu węzłów przetwarzających transakcje, które rozliczyły już kilkadziesiąt tysięcy testowych operacji. Kolejnych kilkanastu uczestników projektu Libra jest w trakcie uruchamiania własnych węzłów. Docelowo ma być ich 100.

Przeczytajcie także: Duży cios w kryptowalutowy projekt Facebooka

Tymczasem podmiotów chętnych do współpracy nad Librą ubywa. W serwisie Cashless mogliście przeczytać, że z projektu wycofały się PayPal, Mastercard, Visa, eBay, Stripe i Mercado Pago. Ich przedstawiciele zapewnili, że kibicują pomysłowi i będą mu się przyglądać, ale najwyraźniej chcą to robić z bezpiecznej odległości. Bez narażania się politykom i regulatorom, którzy mają poważne zastrzeżenia do tworzonej przez Facebooka kryptowaluty. Ci zarzucają, że Libra może ułatwiać pranie pieniędzy pochodzących z nieuczciwych źródeł.

Przeczytajcie także: Facebook uruchomi płatności Facebook Pay

Doniesienia o rozwoju infrastruktury Libry pokazują, że Facebook nie składa w jej sprawie broni. Jednocześnie rozwija swoje usługi płatnicze oparte o tradycyjną infrastrukturę. Kilka dni temu zaprezentował system płatności Facebook Pay. Podkreślono wówczas, że jest to projekt bezpieczny, chroniący prywatność i niezależny od Libry. Firma nie ukrywa przy tym, że może korzystać z informacji dotyczących transakcji, by np. lepiej sprofilować reklamy. Jedno jest zatem pewne: Facebook nie zamierza odpuszczać walki o nasze portfele. A ustami swojego szefa przekonuje, że jeśli on nie wyciągnie po nie ręki, zrobią to inni. W tym podmioty chińskie.

Źródło: Tech Crunch

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies