Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uniwersytet Łódzki zaprasza na studia fintech. Ich podstawą mają być warsztaty z rynkowymi specjalistami

W nowe przedsięwzięcie zaangażowała się m.in. Fundacja Polska Bezgotówkowa

Na Uniwersytecie Łódzkim utworzono nowe studia podyplomowe: Fintech. Kierunek powstał z myślą o finansistach, którzy chcą się podszkolić w zakresie nowych technologii oraz informatykach zainteresowanych wzmocnieniem kompetencji finansowych. W rozwój projektu zaangażowała się Fundacja Polska Bezgotówkowa, której prezeska, Joanna Erdman, zasiada w radzie programowej studiów.

Przeczytajcie także: PayTel wzmacnia zespół e-commerce

Nowe studia podyplomowe współtworzą Uniwersytet Łódzki, Urząd Miasta Łodzi i FinTech Central Poland – łódzka społeczność sektora fintech. Ich twórcy przewidzieli 300 godzin zajęć, czyli dwa semestry. Nauka podzielona jest na 9 bloków tematycznych, a zajęcia odbywają się głównie w formule warsztatowej. W projekt zaangażowanych jest ponad 40 wykładowców oraz 11 firm partnerskich.

Kierunek Fintech adresowany jest do osób, które chcą założyć lub rozwinąć firmę na styku finansów i IT, ale też do pracowników instytucji finansowych oraz przedsiębiorstw technologicznych. W zamyśle twórców kierunku, absolwent może być analitykiem biznesowym, specjalistą w firmie ubezpieczeniowej czy pożyczkowej, ale też szefem startupu.

Przeczytajcie także: Coraz więcej oddziałów bez obsługi kasowej

Zajęcia mają się skupiać m.in. na nauczeniu podstaw projektowania produktów i usług cyfrowych czy technik analizy danych, zapoznaniu studentów z obecnymi trendami w sektorze fintech, ale też z zasadami funkcjonowania rynków finansowych w otoczeniu prawno-regulacyjnym - zarówno polskim, jak i europejskim. Poruszony zostanie temat pozyskiwania finansowania czy prezentacji koncepcji biznesowej przed inwestorem

Fundacja Polska Bezgotówkowa zaangażowała się również w Akademię EKF, czyli element Europejskiego Kongresu Finansowego. To projekt skupiający wyróżniających się studentów i młodych absolwentów z Polski i zagranicy. Akademia ułatwia kontakt z ludźmi biznesu i ekspertami z dziedziny gospodarki. W tym roku w ramach tego przedsięwzięcia 101 studentów weźmie udział w Europejskim Kongresie Finansowym odbywającym się w dniach 5-7 czerwca w Sopocie.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies