Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KBS modernizuje sieć bankomatów. Urządzenia dostarcza Diebold Nixdorf

Część starszych maszyn zostanie unowocześniona przez aktualizację oprogramowania

Krakowski Bank Spółdzielczy do końca 2023 roku planuje zmodernizować swoją sieć bankomatów i recyklerów (te ostatnie umożliwiają wpłaty i wypłaty gotówki). Część urządzeń zostanie unowocześniona przez uaktualnienie oprogramowania, pojawią się też nowe maszyny, a dostarczy je Diebold Nixdorf, czyli jeden z największych graczy w tym segmencie.

Przeczytajcie także: Santander Leasing ze zdalnym potwierdzaniem tożsamości

Urządzenia DN Series umożliwią wypłatę gotówki przy wykorzystaniu karty zbliżeniowej z modułem NFC, ale też systemu Blik. W maszynach zastosowano ekrany, które mają zapewniać wysoki komfort użytkowania nawet w miejscach nasłonecznionych. Klienci mogą też liczyć na obsługę nie tylko po polsku – można wybrać język angielski, niemiecki oraz ukraiński.

Krakowski Bank Spółdzielczy posiada sieć 65 placówek zlokalizowanych na terenie 5 województw, a także własną sieć bankomatów i służby transportujące gotówkę. Bank przekonuje, że zapewnia mu to elastyczność, co stało się widoczne w trakcie pandemii oraz po pełnoskalowej agresji Rosji na Ukrainę: obsługa gotówkowa przebiegała ponoć bez zakłóceń. Zmiany mają też wpływać na optymalizację kosztów i odpowiadać wytycznym organizacji płatniczych.

Przeczytajcie także: Wyciek danych kart klientów ING

Na koniec warto przypomnieć, że KBS niedawno nawiązał współpracę z Hitachi Europe oraz Basement w zakresie wdrożenia trwałego nośnika informacji. Platforma elektroniczna ma usprawnić komunikację banku z klientami: dokumenty będą przechowywane i udostępniane z pomocą cyfrowych rozwiązań, przy zachowaniu odpowiednich standardów bezpieczeństwa oraz wymogów prawnych.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies