Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności odroczone w Airbnb. To efekt współpracy z Klarną

Na razie rozwiązanie jest dostępne w USA i Kanadzie, ale strony zapewniają, że udostępnią usługę na innych rynkach jeszcze w tym roku

Klarna poinformowała o nawiązaniu nowego partnerstwa, tym razem z firmą usługową: Airbnb. Podmiot ten prowadzi platformę internetową, z pomocą której można wynająć dom, mieszkanie, ale też wyspę czy zamek bezpośrednio od ich właścicieli. Za sprawą współpracy za taki pobyt będzie można zapłacić w ratach.

Przeczytajcie także: Allianz wprowadza nowe ubezpieczenie Moja Podróż

Jak wyjaśnia potentat rynku płatności odroczonych, użytkownicy Airbnb mogą rozbić rachunek na cztery nieoprocentowane raty, a na uregulowanie zobowiązania będą mieli 6 tygodni. Jeżeli rachunek opiewa na więcej niż 500 dolarów, klient może się ubiegać u wydłużenie tego okresu. Ta ostatnia opcja dostępna jest tylko w USA, a samo partnerstwo dotyczy na razie wyłącznie Stanów Zjednoczonych i Kanady. Jednak obie firmy zapewniają, że jeszcze w tym roku zamierzają udostępnić usługę na kolejnych rynkach.

Przeczytajcie także: Klienci Itaki mogą wykupić ubezpieczenie na wypadek złej pogody

Sprawa jest o tyle ciekawa, że płatności odroczone wciąż kojarzą się przede wszystkim ze sklepami, głównie internetowymi, ale coraz częściej też stacjonarnymi. Kilka tygodni temu mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że Klarna wchodzi ze swoim narzędziem do salonów Wojasa. Aby skorzystać z tego rozwiązania, wystarczy przy kasie w sklepie obuwniczym zgłosić chęć odroczenia płatności. Partnerstwo z Airbnb pokazuje, że rozwiązanie może też zyskiwać na popularności w segmencie usług.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies