Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Na koniec maja zaplanowano święto fanów elektromobilności. Partnerem wydarzenia jest Visa

Impreza EV Experience odbędzie się na Torze Modlin w dniach 26-27 maja

Visa została partnerem tytularnym imprezy EV Experience, której celem jest promowanie pojazdów elektrycznych. Biletowane wydarzenie odbędzie się w dniach 26-27 maja 2023 roku na Torze Modlin zlokalizowanym kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy – w Nowym Dworze Mazowieckim. Drugiego dnia imprezy można się spodziewać parady, w której udział wezmą setki pojazdów elektrycznych.

Przeczytajcie także: Proste zastrzeganie numeru PESEL jednak od połowy 2024 roku

Wydarzenie organizują Fundacja EV Klub Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA), a jednym z jej głównych celów jest popularyzacja elektromobilności. Dotyczy to zarówno jej większego, samochodowego wydania, jak i tego mniejszego, czyli elektrycznych skuterów, rowerów czy hulajnóg. Uczestnicy imprezy będą mogli obejrzeć różne modele aut elektrycznych (ale też przejechać się nimi), a tych na rynku jest już ponad sto.

Kilka kwartałów temu mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że Visa jako pierwsza firma z sektora finansów dołączyła do PSPA, czyli organizacji wspierającej rozwój rynku elektromobilności oraz technologii wodorowych w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Celem organizacji płatniczej jako członka stowarzyszenia jest określenie barier dla wprowadzania płatności cyfrowych w punktach ładowania pojazdów elektrycznych, a w dalszej kolejności wypracowanie rozwiązań pozwalających na upowszechnienie dostępu do tychże.

Przeczytajcie także: Prośba o przelew Blik w banku spółdzielczym

Z kolei przeszło rok temu Visa stała się członkiem Charging Interface Initiative (CharIN), czyli międzynarodowej organizacji promującej ujednolicenie standardu ładowania pojazdów elektrycznych, a konkretnie rozwiązanie Combined Charging System (CCS). Do zrzeszenia należą m.in. koncerny motoryzacyjne i energetyczne oraz producenci infrastruktury do ładowania aut. Do tego grona Visa również weszła jako pierwszy przedstawiciel sektora finansowego.

Jak informowaliśmy także, Visa sponsoruje też wyścigi Formuły E. To mistrzostwa Międzynarodowej Federacji Samochodowej obejmujące cykl wyścigów samochodów o napędzie elektrycznym. Więcej o tym można przeczytać w tekście Elektryczne samochody w świecie bez gotówki, czyli co Formuła E ma wspólnego z płatnościami.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies