Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowość w aplikacji Jakdojade. Ułatwi zakup biletów na przejazdy pociągami PKP Intercity

Na razie operator aplikacji będzie przenosił klientów do serwisu sprzedażowego przewoźnika. Z czasem możliwy stanie się zakup biletów bezpośrednio w apce

Spółka PKP Intercity poinformowała o rozwinięciu współpracy z operatorem aplikacji Jakdojade. Jej użytkownicy mogą używać nowej funkcji – przekierowania do systemu sprzedaży przewoźnika. Z rozwiązania mogą korzystać użytkownicy smartfonów z Androidem oraz iOS. W przyszłości przycisk "Kup bilet" dostępny będzie również na stronie internetowej jakdojade.pl.

Przeczytajcie także: Xiaomi Smart Band 7 NFC dostępna w Polsce

PKP Intercity wyjaśnia w swoim komunikacie, że po wyszukaniu w aplikacji Jakdojade połączenia kolejowego, użytkownik jest przenoszony na stronę przewoźnika, do systemu e-IC. Klient od razu widzi połączenie, na które chce kupić bilet. Jednocześnie strony informują, że w przyszłości proces ten ma być jeszcze uproszczony: opcja zakupu biletu pojawi się bezpośrednio w apce Jakdojade.

Intercity zamierza rozwijać sieć sprzedaży w ramach współpracy z zewnętrznymi podmiotami. Bilety PKP Intercity można dzisiaj kupić na platformach mPay, e-podroznik.pl, Koleo oraz SkyCash. Ta forma zakupu biletów cieszyć się ma coraz większym zainteresowaniem podróżnych. Przez niecały rok po uruchomieniu pierwszego partnerstwa sprzedano w ten sposób 2,5 mln biletów PKP Intercity.

Przeczytajcie także: Ważne zmiany na rachunkach inwestycyjnych w Revolucie

Jednocześnie spółka zapowiedziała, że chce rozbudowywać sieć sprzedaży o punkty stacjonarne. Firma planuje wprowadzić swoje usługi do kiosków, hoteli, sklepów spożywczych oraz na stacje benzynowe. W efekcie pasażer, który nie będzie chciał czy mógł skorzystać z zakupu online i jednocześnie nie ma dostępu do kasy biletowej PKP, zyska możliwość opłacenia przejazdu pociągiem.

W ostatnim czasie PKP Intercity informowało też o wprowadzeniu nowości w swojej aplikacji mobilnej. Jedną z nich jest możliwość zapłacenia za bilety z pomocą Apple Pay. Wcześniej pasażerowie mogli użyć karty, Blika, a od początku marca również Google Pay. Nowością w aplikacji jest także funkcja metastacji, dzięki której w wyszukiwarce nie trzeba wpisywać dokładnej nazwy stacji – wystarczy podać nazwę miejsca, w którym rozpoczyna i kończy się podróż.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies