Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Obsługa za pośrednictwem systemu PekaoBiznes24 ma być szybsza. Bank zwiększył automatyzację procesów

W nowym rozwiązaniu wykorzystano m.in. system optycznego rozpoznawania znaków

Pekao wprowadził nowości w obsłudze klientów biznesowych. System bankowości elektronicznej PekaoBiznes24 połączono z narzędziem OCR, pozwalającym na optyczne rozpoznawanie znaków i zastosowano uczenie maszynowe. W efekcie załatwianie części spraw ma przebiegać szybciej i sprawniej.

Przeczytajcie także: Polski oddział Mastercarda ma nową szefową

Jędrzej Fryc z Pekao, pomysłodawca nowego narzędzia, wyjaśnił, że instytucja "nakarmiła" algorytm skanami dokumentów swoich klientów, dzięki czemu nauczył się on ich rozpoznawania. Gdy system otrzyma kolejny plik, określi, z czym ma do czynienia. Co istotne, jest w on stanie wydobyć z dokumentu kluczowe informacje, które zostaną wykorzystane w dalszym procesowaniu sprawy.

Jak to wygląda z punktu widzenia klienta? W odświeżonej Strefie samoobsługowej PekaoBiznes24 działa nowa odsłona wniosku "Dyspozycja ogólna". Z jego pomocą użytkownik może przekazać dokumenty dot. m.in. obsługi bieżącej, np. rachunku i innych posiadanych produktów bankowości transakcyjnej, finansowania działalności oraz finansowania handlu, bankowości elektronicznej, czy produktów skarbowych.

Przeczytajcie także: Kolejna nowość w aplikacji mObywatel

Za pomocą dyspozycji ogólnej można też zdalnie podpisywać umowy i aneksy, w tym umowy z zastrzeżoną formą pisemną pod rygorem nieważności. Bank akceptuje podpisywanie dokumentacji za pomocą kilku rodzajów podpisów elektronicznych, które są równoważne z podpisami odręcznymi. Jednocześnie Pekao planuje udostępnienie kolejnych typów dyspozycji w Strefie samoobsługowej.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies