Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
I znów zmiany w cenniku Allegro. Ogłoszenia w kilku kategoriach będą droższe

Operator platformy e-commerce ogłosił też nowe warunki programu Smart

Allegro poinformowało sprzedających o zmianach, które wejdą w życie w najbliższych miesiącach. Jedna z najważniejszych dotyczy nowych stawek za ogłoszenia w dwóch kategoriach: nieruchomości oraz motoryzacja na platformie Allegro Lokalnie. Nowy cennik będzie obowiązywał od 11 kwietnia.

Przeczytajcie także: Złodzieje podszywają się pod VeloBank

W przypadku kont zwykłych w podkategorii "Samochody, Maszyny, Przyczepy, naczepy, Inne pojazdy i łodzie" w pakiecie Lite opłata za wystawienie wzrośnie z 4,9 zł do niespełna 16 zł, a za wyróżnienie z 4,9 zł na blisko 10 zł. Jednocześnie zmieni się jednak czas trwania ogłoszenia: z 1 na 10 dni. W przypadku pakietu Turbo czas trwania ogłoszenia wzrośnie z 10 do 30 dni, a opłaty za wystawienie i wyróżnienie spadną o kilka zł.

Sprzedawcy wystawiający ogłoszenia w kategorii Nieruchomości (sprzedaż) nie mogą liczyć na wydłużenie czasu trwania ogłoszeń: we wszystkich pakietach nadal będzie to 30 dni. Zmienią się jednak opłaty za wystawienie: np. z 4,9 zł na 14,99 zł w pakiecie Podstawowym czy z 5,9 zł na prawie 25 zł w pakiecie Optymalnym. Podobnie wygląda to w przypadku ogłoszeń dot. wynajmu nieruchomości.

Przeczytajcie także: Biedronka wprowadza cashback

Także w przypadku kont firmowych operator zdecydował się na zmiany opłat, przy czym dotyczy to kategorii Motoryzacja – nieruchomości pozostają bez zmian. Sprzedawca firmowy wystawiający ogłoszenie np. z samochodem w pakiecie Lite zapłaci blisko 16 zł, podczas gdy obecnie kosztuje to blisko 5 zł. Należy jednak dodać, że będzie ono aktywne przez 10 dni (a nie jeden, jak to jest obecnie). Więcej szczegółów znajdziecie pod tym adresem.

Od 11 kwietnia zniknie też funkcja współdzielenia kont zwykłych z małżonkiem. Firma tłumaczy to względami bezpieczeństwa i poprawą ochrony prywatności, jednocześnie zachęca do korzystania z Allegro Family. Tego samego dnia w regulaminie pojawi się zapis o udostępnianiu ofert z allegro.pl na innych domenach spółki – także tych, które zostaną uruchomione w przyszłości.

Przeczytajcie także: Mastercard przejmuje Baffin Bay Networks

Kolejny pakiet zmian wejdzie w życie 18 kwietnia. Allegro udostępni wówczas nową metodę dostawy na terenie Polski: Allegro odbiór w punkcie DHL (dotyczy to także automatów paczkowych). Udostępnić ją będą mogli użytkownicy kont firmowych. Tego samego dnia zaczną też obowiązywać nowe opłaty za dostawę metodą Allegro Packeta. Z kolei od 25 kwietnia zmienią się warunki Allegro Smart dla sprzedających na kontach firmowych. Od tego dnia Smart będą oferty, w których poza jedną z wymaganych kurierskich metod dostawy, udostępnione zostaną minimum dwie inne.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies