Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wise stawia na nowy wygląd. Ma odzwierciedlać globalne aspiracje fintechu

Spółka, znana także w Polsce, poinformowała, że z jej usług skorzystało już 16 mln klientów indywidualnych, jak i firmowych

Fintech Wise zaprezentował klientom odświeżony wygląd swojej strony internetowej, aplikacji mobilnej, a także kont w mediach społecznościowych. Wizualne zmiany mają oddawać globalne aspiracje firmy, dlatego twórcy zmian czerpali z różnych alfabetów, walut czy języków. Postawiono też na nowe czcionki i kolory – tym razem dominuje zielony. Ten ostatni ma zapewne świadczyć o proekologicznym kierunku rozwoju. Niedawno podmiot zaoferował klientom karty bardziej przyjazne środowisku.

Przeczytajcie także: Bezgotówkowe Kino Objazdowe rusza w trasę

Kristo Käärmann, współzałożyciel i szef Wise, podkreśla, że z usług firmy korzystają miliony ludzi z całego świata. Spośród 16 mln klientów (indywidualnych i firm), aktywnych jest blisko 6 mln – kwartalnie z pomocą narzędzi fintechu transferują ponad 25 mld funtów (ponad 130 mld zł). Spółka przekonuje, że w każdym tygodniu zyskuje ok. 100 tys. nowych klientów.

Wise rozpoczął działalność w 2011 roku – wówczas jeszcze jako TransferWise (zmiana nazwy nastąpiła po dekadzie, w 2021 roku). Podmiot specjalizuje się w przelewach międzynarodowych, obsługując transakcje w kilkudziesięciu walutach świata, w tym w złotych. Obecnie jest to jeden z największych fintechów w Europie, ale jego ambicje sięgają dalej. W najświeższym komunikacie firma informuje o wprowadzeniu nowych rozwiązań na rynku amerykańskim, w tym karty Wise Business dla firm czy opcji transferowania środków z pomocą linków (dzięki temu nie trzeba podawać danych bankowych odbiorcy).

Przeczytajcie także: Saxo Bank z rozszerzoną ofertą dla klientów z Polski

Pod koniec ubiegłego roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że Wise otrzymał licencję inwestycyjną Finantsinspektsioon (Financial Supervision and Resolution Authority), czyli estońskiego nadzoru finansowego. Dzięki niej może zaproponować klientom w tym kraju swoje rozwiązania inwestycyjne: Assets. Wcześniej usługa ta była dostępna wyłącznie w Wielkiej Brytanii. Fintech zapewnił, że zaoferuje nowe rozwiązanie na wszystkich rynkach w Europie, na których działa, a więc także w Polsce.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies