Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro z nowym partnerem logistycznym. Packeta dostarczy przesyłki czeskim klientom

To kolejne w ostatnich tygodniach partnerstwo logistyczne potentata e-commerce. Wcześniej nawiązał współpracę z DHL Parcel

Allegro poinformowało o nawiązaniu współpracy z firmą Packeta. Czeska platforma logistyczna, na rodzimym rynku znana pod nazwą Zásilkovna, ułatwi dostawę do ponad 9 tys. punktów odbioru oraz automatów paczkowych Z – Box u naszego południowego sąsiada. W efekcie czeski rynek ma się stać bardziej dostępny dla sprzedawców z Polski.

Przeczytajcie także: Europa i Millennium z umową o 10-letniej współpracy

Packeta to kolejny w ostatnim czasie operator logistyczny, z którym współpracę nawiązał polski potentat e-commerce. Kilka tygodni temu partnerem Allegro został DHL Parcel. Ta kooperacja obejmuje doręczanie przesyłek w ramach usługi Smart, ale też dostawy międzynarodowe do klientów z innych krajów UE. Nad Wisłą DHL Parcel posiada sieć 14 tys. punktów nadań i odbioru przesyłek, która od niedawna jest rozszerzana o automaty paczkowe.

Oba partnerstwa Allegro to elementy międzynarodowej ekspansji polskiej platformy. Sprzedający mogą docierać do klientów w innych krajach za pomocą Allegro.com, czyli serwisu, w którym znaleźć można oferty w języku angielskim, a płatności realizuje się w euro. Więcej na temat tego przedsięwzięcia przeczytacie w tym tekście.

Przeczytajcie także: Wkrótce na rynku zadebiutuje marka Zefin

Ważnym krokiem w tej ekspansji ma być zdobycie silnej pozycji na rynku czeskim. Pod koniec ubiegłego roku okazało się, że grupa przygotowuje się do uruchomienia witryny allegro.cz. Jeszcze w 2021 roku polska firma zdecydowała się przejąć za ponad 880 mln euro Mall Group i WE|DO. To podmioty o ugruntowanej pozycji na rynkach handlu i logistyki w kilku krajach, głównie w Słowacji, Chorwacji, Słowenii, na Węgrzech i właśnie w Czechach.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies