Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polska Bezgotówkowa: w 2022 roku rekordowo wzrosła aktywność terminali w ramach programu

Ze wsparcia fundacji skorzystało już ponad 408 tys. podmiotów. Łącznie otrzymały one ponad 562 tys. urządzeń

Fundacja Polska Bezgotówkowa podsumowała swoją dotychczasową działalność. Okazuje się, że do końca grudnia 2022 roku do jej programu dołączyło ponad 408 tysięcy podmiotów, które łącznie otrzymały blisko 562 tys. urządzeń do przyjmowania płatności.

Przeczytajcie także: KNF i banki ostrzegają przed HookBotem

Pod koniec lipca ubiegłego roku fundacja informowała, że w ramach jej flagowego programu zrealizowano już ponad miliard transakcji o łącznej wartości prawie 60 mld zł. Tym razem podmiot podał, że do końca grudnia zarejestrowano blisko 1,3 mld transakcji płatniczych na łączną kwotę przekraczającą 75 mld zł. Fundacja odnotowała wzrost w liczbie zrealizowanych transakcji: w minionym roku było ich ponad 460 mln, czyli o 28 proc. więcej niż rok wcześniej.

W porównaniu do roku poprzedzającego obrót transakcji bezgotówkowych był o prawie 40 proc. wyższy i wyniósł ponad 30 mld zł. Okazuje się, że obszarem z największą dynamiką aktywności terminali był sektor publiczny – wartość transakcji wzrosła w nim o prawie 63 proc. w porównaniu do 2021 roku. Z kolei największy procentowy przyrost urządzeń odnotowano w branżach kosmetycznej i samochodowej (ponad 30 proc.), a także na mniejszych stacjach benzynowych (30 proc.).

Przeczytajcie także: Rewolucja w cenniku PKO BP

Od 1 stycznia 2023 roku w ramach programu rozwoju sieci akceptacji kart w Polsce znów można liczyć na bezpłatną instalację oraz korzystanie z terminali płatniczych przez rok i do obrotu w wysokości 100 tys. zł. Dofinansowanie obejmuje zarówno terminale stacjonarne, jak i aplikacyjne, czyli tzw. softposy. Te ostatnie zdaniem Zbigniewa Wiśniewskiego, wiceprezesa fundacji, mają szybko zyskiwać na popularności.

Warto też przypomnieć, że kilka miesięcy temu Rada Fundacji Polska Bezgotówkowa powołała na stanowisko prezeski Joannę Erdman, która wcześniej pełniła funkcję wiceszefowej tej instytucji. Menedżerka w zarządzie Polski Bezgotówkowej zasiadała od połowy 2021 roku. Wcześniej przez wiele lat była związana z mBankiem, gdzie odpowiadała m.in. za projekty strategiczne.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies