Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ponad 100 tys. terminali udostępnionych w programie Polska Bezgotówkowa. eService podsumowuje 2022 rok

W połowie ubiegłego roku firma wprowadziła na rynek swojego softposa – aplikację LikePOS

Spółka eService podzieliła się wybranymi danymi dotyczącymi swojej działalności. Okazuje się m.in., że w 11 krajach Europy na koniec 2022 roku firma obsługiwała 570 tys. terminali, z czego większość z nich, bo 324,5 tys. (ok. 57 proc. wszystkich), działała w Polsce.

Przeczytajcie także: Nest Bank z nową usługą dla firm

Firma chwali się, że w ubiegłym roku jako pierwszy (i na razie jedyny) uczestnik programu Polska Bezgotówkowa, przekroczył próg 100 tys. terminali udostępnionych polskim przedsiębiorcom. Warto odnotować, że przed rokiem Fundacja Polska Bezgotówkowa informowała o przekroczeniu poziomu 500 tys. terminali płatniczych zainstalowanych w ramach tej inicjatywy. Z kolei z danych NBP wynika, że na koniec czerwca w Polsce działało 1,194 mln terminali płatniczych.

W czerwcu mogliście też przeczytać w serwisie cashless.pl, że eService wprowadza na rynek softposa, dzięki któremu możliwe jest przyjmowanie płatności bezgotówkowych z pomocą smartfona z Androidem oraz modułem NFC. Rozwiązanie LikePOS przygotowano we współpracy z organizacją Visa. Narzędzie trafiło na rynki polski oraz czeski, z czasem ma się pojawić w kolejnych krajach, w których działa firma.

Przeczytajcie także: Revolut wprowadzi nowy plan taryfowy

Temat terminali aplikacyjnych zostanie szerzej podjęty podczas najbliższego wydarzenia z cyklu Cashless Breakfast, które odbędzie się już 31 stycznia. Na ten dzień zaplanowano premierę rankingu największych operatorów softposów, a także zwykłych terminali. Głównym punktem programu będzie ogłoszenie wyników plebiscytu Cashless Pay 2022 na Najciekawszy produkt płatniczy oraz Najciekawszą kartę płatniczą roku 2022.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies