Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
InPost rozkręca się we Włoszech. Na tym rynku pracuje już ponad 1 tys. paczkomatów. Od teraz także w metrze

Na koniec trzeciego kwartału sieć paczkomatów liczyła przeszło 26,3 tys. maszyn, z czego zdecydowana większość działała w Polsce

InPost poinformował o uruchomieniu kolejnych paczkomatów w stolicy Włoch. Tym razem dotyczy to stacji rzymskiego metra, którego operatorem jest ATAC. Proces instalacyjny ma się zakończyć na początku przyszłego roku – automaty paczkowe pojawią się na ponad 20 stacjach.

Przeczytajcie także: Opłaty za brak OC komunikacyjnego w 2023 roku

Na koniec trzeciego kwartału br. InPost posiadał w swojej sieci ponad 26,3 tys. automatów. Zdecydowana większość z nich znajdowała się w Polsce (ponad 19,2 tys.), na kolejnym miejscu należy wymienić Wielką Brytanię (ponad 4,3 tys.), a także Francję (przeszło 1,6 tys.). Łącznie na tych trzech rynkach działało wówczas 25,2 tys. maszyn. Gdzie znajdowały się pozostałe?

Biuro prasowe InPost nie podaje informacji w tym zakresie. W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać niespełna dwa lata temu, że we Włoszech działa 300 urządzeń, ale firma planuje rozwinąć sieć. Z samej strony operatora wynika, że w kraju tym funkcjonuje obecnie przeszło 1,1 tys. paczkomatów (cała sieć punktów nadań i odbioru ma liczyć we Włoszech 4 tys. lokalizacji).

Przeczytajcie także: Ponad 200 mln zł kary dla Allegro

Rozwoju sieci InPost należy się też spodziewać na Półwyspie Iberyjskim. Latem okazało się, że następuje tam rebranding marki Mondial Relay, czyli francuskiego podmiotu, który za 0,5 mld euro został kupiony przez InPost. Grupa informowała w lipcu, że w Hiszpanii chce uruchomić pierwsze paczkomaty w największych miastach: Madrycie, Barcelonie, Sewilli i Walencji, a pomóc miała w tym umowa podpisana z operatorem stacji paliw Galp.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies