Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wyczyszczone konto zamiast biletu autostradowego. Oszuści wykorzystują fałszywą stronę systemu e-TOLL

Operator systemu przypomina też o konieczności zaktualizowania systemu operacyjnego w celu korzystania z jego aplikacji

Operator systemu e-Toll ostrzega przed fałszywą stroną internetową, której adres przypomina ten właściwy. Oszuści w swoim procederze wykorzystują wizerunek Ministerstwa Finansów oraz Krajowej Administracji Skarbowej w celu uwiarygodnienia fałszywej domeny.

Przeczytajcie także: Zmiany w PeoPay dla nastolatków

Właściwy adres rządowej strony to etoll.gov.pl. Przestępcy rozbijają go jednak z pomocą pauzy i usuwają kropkę przed "gov", czego użytkownik może nie zauważyć. Oszuści z pomocą podrabianej strony wyłudzają dane kart płatniczych, co może skutkować utratą środków. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że taka wersja imitacji strony e-Toll nie musi być jedyną stosowaną przez cyberprzestępców: zawsze należy dokładnie sprawdzić, gdzie podaje się wrażliwe dane.

Jednocześnie warto mieć na uwadze, że 31 stycznia 2023 roku przestanie działać wsparcie techniczne dla aplikacji e-TOLL PL oraz e-TOLL PL BILET zainstalowanych na urządzeniach z Androidem poniżej wersji 8.0. oraz na sprzęcie z iOS poniżej wersji 14. Oznacza to, że korzystanie z tych apek na wspomnianych urządzeniach nie będzie możliwe. Zmiany wynikają przede wszystkim z kwestii bezpieczeństwa. Aby móc dalej korzystać z tych programów, użytkownik powinien zaktualizować system operacyjny.

Przeczytajcie także: AxFina debiutuje w Polsce

Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że na liście partnerów systemu e-Toll pojawił się operator aplikacji AnyPark. W efekcie i on będzie mógł sprzedawać bilety autostradowe uprawniające do przejazdu odcinkami autostrad A2 Konin-Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica. Bilety mogą też sprzedawać operatorzy aplikacji Autokonto, Autopay (udostępniający swoje rozwiązanie również w aplikacjach bankowych), mPay, Yanosik, IKO, Spark, SkyCash oraz Orlen z aplikacjami Vitay, Orlen Pay i mFlota. Listę dopełnia Lotos, który sprzedaje bilety na wybranych stajach paliw swojej sieci.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies