Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny bank wprowadza usługi CyberRescue. Z darmowego wsparcia mogą korzystać klienci ING

Wcześniej rozwiązania rodzimego startupu z zakresu cyberbezpieczeństwa były dostępne dla klientów mBanku, Santandera i Play

ING poinformował o uruchomieniu usługi CyberRescue, która ma wspierać klientów banku w zakresie bezpieczeństwa w cyfrowym świecie. Rozwiązanie zapewnia m.in. powiadomienia o nowych metodach stosowanych przez cyberoszustów oraz całodobową i bezpłatną pomoc ekspertów.

Przeczytajcie także: Klarna uruchamia porównywarkę cen w swojej aplikacji

Aby uruchomić nową usługę, klient powinien zalogować się do Mojego ING i w sekcji Usługi wskazać CyberRescue. W kolejnym kroku należy wygenerować kod i z pomocą specjalnego linka przejść do formularza CyberRescue. Po jego wypełnieniu klient otrzyma SMS-a oraz maila z komunikatem powitalnym.

Użytkownik tego narzędzia może komunikować się ze specjalistami ds. cyberbezpieczeństwa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Można to robić telefonicznie, mailowo, SMS-em, a także przez Messengera. Usługodawca zapewnia, że przeprowadzi analizę problemu i poda sposoby jego rozwiązania. Dotyczy to np. utraty telefonu, przechwycenia skrzynki mailowej lub konta na portalu społecznościowym, ataku z użyciem złośliwego oprogramowania, problemów w sklepie internetowym czy wiadomości z podejrzanym linkiem albo załącznikiem.

Przeczytajcie także: Aplikacja mobilna mZUS jest już dostępna

CyberRescue to startup powstały w 2018 roku i należący do mAcceleratora, funduszu inwestycyjnego utworzonego przez mBank. Z usług firmy wcześniej mogli korzystać klienci mBanku, Santandera i Play.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies