Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
To także efekt Blikomanii: blisko ćwierć miliona uczniów zostanie przeszkolonych w zakresie cyberbezpieczeństwa

Projekty edukacyjne za środki zebrane przez operatora Blika realizuje Fundacja Uniwersytet Dzieci

Polski Standard Płatności wesprze prawie ćwierć miliona uczniów w edukacji dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Stanie się tak za sprawą wpłat dokonywanych przez uczestników tegorocznej Blikomanii.

Przeczytajcie także: Alior udostępni klientom nowy system płatności: Alior Pay

Czwarta edycja loterii dla użytkowników Blika była prowadzona w wakacje. Aby wziąć w niej udział, należało wypełnić formularz zgłoszeniowy i wykonać transakcję weryfikacyjną na kwotę 1 zł. Owa złotówka stanowiła wsparcie dla Fundacji Uniwersytet Dzieci realizującej np. program "Dziecko z Pasją".

Fundacja zapewnia, że zamierza rozszerzać swoje projekty i przewiduje, że w tegorocznej edycji programu "Ja w Internecie. Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci" weźmie udział około 400 klas, czyli ponad 7 tys. dzieci (rekrutacja trwa do kwietnia 2023 roku). Docelowo instytucja chce dotrzeć do 225 tys. dzieci do 2025 roku. Wsparcie merytoryczne ma także uzyskać 13 tys. dorosłych: nauczycieli, dyrektorów szkół oraz rodziców.

Przeczytajcie także: Sklep online delio z nowym obszarem dostawy

W roku szkolnym 2021/22 z warsztatów z udziałem ekspertów skorzystało ponad 13 tys. uczniów. Prowadzone z nimi zajęcia dotyczyły m.in. konieczności zmieniania haseł, tworzenia kopii zapasowych czy weryfikowania źródła i wiarygodności informacji. Chodzi o to, by użytkownicy sieci już od najmłodszych lat rozumieli, jak mądrze korzystać z rozwiązań cyfrowych i właściwie chronić swoje dane.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies