Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro rozszerza opcje płatnego zwrotu zakupów. Pojawi się wśród nich kurier DPD

Firma 7 listopada zmienia także nazwę niektórych usług, wśród nowych pojawi się Allegro Protect

Allegro poinformowało kupujących o zmianach, jakie wprowadzi w swych usługach w najbliższych miesiącach. Zapowiedziano m.in. aktualizację nazw niektórych rozwiązań. Od 7 listopada Odroczona płatność dla Firm będzie nosić nazwę Allegro Pay Business. Z kolei Program Ochrony Kupujących zamieni się w Allegro Protect.

Przeczytajcie także: Porównywarka Ubea przejęta przez Unilink

Kolejna nowość dotyczy zwrotu zakupów i będzie obowiązywać od 5 grudnia. Skierowana jest do klientów, którzy nie chcą lub nie mogą korzystać z bezpłatnego zwrotu, np. w ramach programu Smart. Obecnie mogą oni zdecydować się na opcję płatnego zwrotu Allegro Paczkomaty InPost (cena tego rozwiązania wzrośnie z niemal 11 do prawie 13 zł) lub samodzielnie wybrać przewoźnika. Allegro udostępni kolejną płatną metodę zwrotu: kuriera DPD. Koszt usługi wyniesie niespełna 20 zł i nie będzie można jej realizować w punktach DPD Pickup points.

Przeczytajcie także: Operator PayAppki podnosi ceny

Jak ma to działać? W zakładce Moje zakupy klient wskazuje zamówienie, które chce odesłać, i wybiera wspomniany sposób zwrotu. W kolejnym kroku klient podaje adres, pod którym ma się pojawić kurier, i określa dzień wizyty (poniedziałek – piątek w godzinach 9–17). Kurier pojawi się z etykietą nadawczą, którą przyklei na paczkę. Po nadaniu przesyłki w zakładce Moje zakupy pojawi się oś czasu ze statusami oraz informacja o zwrocie pieniędzy przez sprzedającego.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies