Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe zegarki z Garmin Pay. Producent pokazał kolekcję Marq 2 z cenami zaczynającymi się od, uwaga, ok. 10 tys. zł

Jedną ze wspólnych cech wszystkich modeli z serii Marq, oprócz dość wysokiej ceny, jest funkcja Garmin Pay

Garmin zaprezentował nowe zegarki z kolekcji Marq. To jej druga odsłona, w której znalazło się pięć urządzeń: Athlete, Adventurer, Golfer, Captain oraz Aviator. Do ich produkcji wykorzystano m.in. tytan, ceramikę, szkło szafirowe czy skórę, a cechą wspólną czasomierzy są, co może zainteresować czytelników cashless.pl, płatności Garmin Pay, dzięki którym można realizować transakcje zbliżeniowo.

Przeczytajcie także: BNP Paribas wprowadził tryb ciemny

Producent zwraca uwagę m.in. na 46-milimetrową kopertę zegarka, w której umieszczono wyświetlacz AMOLED z ekranem dotykowym. To rozwiązanie ma się sprawdzić np. przy obsłudze map. W trybie zegarka sprzęt może pracować do 16 dni, jednak uruchamianie kolejnych systemów znacząco obniża ten wynik. Jeśli użytkownik włączy muzykę i systemy satelitarne, smartwatch wytrzyma na jednym ładowaniu kilka godzin. Samo uzupełnianie energii ma jednak przebiegać szybko i sprawnie, a pomoże w tym magnetyczna ładowarka.

Posiadacz któregoś ze wspomnianych modeli może liczyć na funkcje całodobowego monitorowania zdrowia i kondycji: nadgarstkowy pomiar tętna, monitorowanie oddechu, snu i poziomu stresu. Nowoczesne czasomierze mogą być parowane zarówno ze smartfonami z platformą Android, jak i iPhone’ami. Warto jednak dodać, że nie są to tanie zegarki. Ich ceny wahają się od 1950 euro do 2550 euro, co przy obecnym kursie daje kwoty ok. 9,5 tys. zł do ok. 12,4 tys. zł.

Przeczytajcie także: Koniec współpracy InPostu i Żabki

Co należy wiedzieć o poszczególnych modelach? Marq Athlete to sprzęt uniwersalny. Wyposażono go m.in. w funkcje treningowe PacePro, pomagającą utrzymać tempo biegu na właściwym poziomie oraz Stamina, pozwalającą na bieżąco monitorować wysiłek podczas aktywności. Athlete oferuje wbudowane aplikacje sportowe do wielu dyscyplin, a także animacje treningowe.

Marq Adventurer ma być nowoczesną interpretacją klasycznego zegarka i łączyć w sobie elegancję z podwyższoną odpornością na pot i zabrudzenia. Za sprawą wbudowanych map TopoActive można w nim wyznaczać trasę do wybranych punktów, a funkcja NextFork oznacza, że urządzenie podaje odległość do następnego skrzyżowania szlaków oraz nazwę najbliższego szlaku.

Przeczytajcie także: Na polskim rynku wystartował ProStream

Marq Golfer to sprzęt wyposażony w mapy ponad 42 tys. pól golfowych z całego świata. Zegarek automatycznie wykrywa pole, na którym toczy się gra, oferuje też zaawansowany zestaw funkcji golfowych marki Garmin i trzy czujniki kijów golfowych Approach CT10 do automatycznego monitorowania uderzeń.

Z kolei Marq Captain powstał z myślą o miłośnikach sportów wodnych. Wbudowany timer regatowy pomaga żeglarzom wystartować w odpowiednim momencie, wykorzystując dane z GPS. Alerty i alarmy sygnalizują zbliżające się zmiany pływów lub ewentualne wleczenie kotwicy. Zegarek wyposażony jest także w profile innych sportów wodnych (kajakarstwo, paddleboarding, windsurfing, kitesurfing i kiteboarding).

Ostatni model to Marq Aviator – dla pasjonatów latania. Smartwatch umożliwia nawigację do wybranej lokalizacji lub punktu orientacyjnego ze światowej bazy danych lotniczych. Dzięki alertom lotniczym piloci mogą ustawić minimalną siłę wiatru bocznego i otrzymać powiadomienie, kiedy nadejdzie dobry czas, by wystartować.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies