Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Visa uruchamia grę Financial Soccer. W ten sposób łączy rozrywkę z edukacją finansową

Gra wideo dostępna jest zarówno w wersji przeglądarkowej jak i mobilnej

Visa pochwaliła się uruchomianiem gry Financial Soccer, która ma łączyć przyjemne z pożytecznym, czyli rozrywkę z edukacją w zakresie finansów. Inicjatywa realizowana jest na kilka tygodni przed startem piłkarskiego mundialu w Katarze. Amerykańska organizacja płatnicza przy okazji przypomina, że jest partnerem FIFA.

Przeczytajcie także: KNF wyraził zgodę na przejęcie Diners Club w Polsce

Darmowa gra Financial Soccer dostępna jest w wersji przeglądarkowej, ale też mobilnej (na platformy iOS oraz Android). To drugie rozwiązanie stanowi nowość względem poprzedniej edycji. Do gry wprowadzono też większą różnorodność: uczestnicy mogą teraz wybierać spośród męskich i żeńskich reprezentacji oraz turniejów tworzonych z myślą o obu płciach.

Grę rozszerzono też o zagadnienia z zakresu prowadzenia biznesu. Przynajmniej tego niewielkiego. Uczestnik może zatem wykazać się wiedzą dotyczącą nie tylko zarządzania prywatnym majątkiem, ale też tym firmowym. Na razie rozrywka dostępna jest w trzech językach (angielskim, hiszpańskim, arabskim), ale twórcy deklarują, że pojawią się też wersje: chińska, japońska, niemiecka oraz portugalska.

Przeczytajcie także: Apple Pay Later zderzyło się z problemami

Jak zabawa wygląda w praktyce? Po wejściu na stronę gry i jej uruchomieniu, gracz określa, czy chce wziąć udział w krótkiej rozgrywce czy też w turnieju. Następnie wskazuje, jakiej płci mają być zawodnicy i precyzuje, czy pytania będą dotyczyć finansów osobistych czy też firmowych. Zaznacza też preferowany stopień trudności. Gracz wybiera też czas trwania rozgrywki i w końcu reprezentację państwa, którą chce poprowadzić. Na tym koniec ustawień – można przystąpić do właściwej zabawy. Gracz otrzyma pytania z zakresu finansów, a prawidłowe odpowiedzi przybliżają go do bramki przeciwnika i pozwolą zdobyć gola (lub uchronić się przed stratą bramki).

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies