Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Monese z kolejnym dużym partnerem. W brytyjski fintech zainwestował HSBC

Pozyskane pieniądze mają ułatwić rozwój platformy chmurowej startupu z siedzibą w Londynie

HSBC, jedna z największych instytucji finansowych na świecie, zainwestowała 35 mln dolarów w rozwój fintechu Monese i tym samym stała się ważnym udziałowcem w tym biznesie. Młoda spółka ma wykorzystać te środki do rozwoju swojej platformy bankowości transakcyjnej opartej na chmurze. Monese ma skorzystać ze skali działalności HSBC, a bank zapozna się z rozwiązaniami technologicznymi mniejszego gracza.

Przeczytajcie także: Akademia Leona Koźmińskiego korzysta z elektronicznej pieczęci od KIR

Startup z Londynu przed rokiem informował o uruchomieniu platformy bankowości transakcyjnej, wykorzystującej chmurę. To modułowe rozwiązanie, które ma służyć firmom przenoszącym swoją ofertę do cyfrowego świata. Użytkownicy tego narzędzia zyskują dostęp do podstawowych technologii zarządzania pieniędzmi, rozwijania aplikacji czy do systemów zarządzania ryzykiem. W efekcie ma być im łatwiej tworzyć usługi na konkretne rynki. Strategicznym partnerem Monese w tym projekcie został Investec.

Sam Monese powstał w Londynie, w ubiegłej dekadzie (obecnie firma posiada też siedzibę w Tallinie, by móc świadczyć usługi na terenie UE). Startup oferuje klientom aplikację do zarządzania finansami oraz konto wielowalutowe. Co istotne, jego użytkownik nie musi posiadać stałego adresu czy historii kredytowej. Rachunek, który zakłada się ekspresowo, ma stanowić alternatywę dla kont w tradycyjnych bankach. Szybko zyskał on zainteresowanie migrantów, w tym ekspatów. Obecnie z rozwiązań firmy korzysta kilka milionów klientów w ponad 30 krajach.

Przeczytajcie także: Dwa duże banki zawiesiły obsługę rosyjskiego systemu Mir

Brytyjski fintech zebrał już łącznie od inwestorów 208 mln dolarów. Przed dwoma laty startup rozszerzył współpracę z organizacją Mastercard. Także i w tym przypadku mowa była o strategicznym, wieloletnim partnerstwie. Monese pełni funkcję wydawcy kart z logo amerykańskiej firmy.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies