Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao: 3,2 mln osób korzysta z naszej bankowości elektronicznej. Ponad 1,3 mln klientów bankuje wyłącznie mobilnie

Ponad 160 tys. użytkowników apki PeoPay aktywowało usługę płatności za parkingi i bilety, a ponad 100 tys. osób ma aktywowane płatności za autostrady

Pekao pochwalił się wzrostem bazy klientów aktywnie korzystających z jego bankowości elektronicznej. Wynosi ona 3,2 mln osób i w ciągu pięciu lat wzrosła ponad półtorakrotnie. W tym czasie zaobserwowano m.in. odwrócenie struktury logowań. O ile wcześniej wykorzystywano do tego głównie komputery, o tyle teraz 8 na 10 użytkowników loguje się zazwyczaj z użyciem smartfona.

Przeczytajcie także: Link4 z aplikacją Internetowy Status Szkody

Instytucja poinformowała, że na koniec sierpnia aplikacja PeoPay miała ponad 2,3 mln aktywnych użytkowników, a wyłącznie z bankowości mobilnej korzysta obecnie przeszło 1,3 mln jej klientów. Ponad 160 tys. użytkowników apki aktywowało usługę płatności za parkingi i bilety komunikacji miejskiej, a ponad 100 tys. osób ma aktywowane płatności za autostrady. Bank podał także, że zdalnie jego klienci mogą wykonać ponad 60 proc. spośród wszystkich operacji i procesów dostępnych dla klientów indywidualnych.

Przeczytajcie także: PragmaGO przejęła część spółki Fandla Faktoring

Najliczniejszą grupę użytkowników bankowości cyfrowej stanowią klienci w wieku do 35 lat, a najwięcej aktywnych użytkowników bankowości internetowej Pekao ma w Warszawie, Krakowie i Łodzi. Obie te informacje nie powinny jednak zaskakiwać. Warto dodać, że bardziej digitalowe są klientki banku. Bank Pekao odnotował również, że nawet 50 proc. zleceń składanych przez klientów drogą elektroniczną dotyczy pożyczki gotówkowej.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies