Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wealthon Fund przekształca swój pożyczkowy biznes. Planuje wydawać własne karty oraz stworzyć mobilny terminal

Firma, która obecnie posiada status małej instytucji płatniczej, zamierza się starać o uzyskanie licencji KIP

Fintech Wealthon Fund przekształca swój biznes, a pomóc ma w tym m.in. umowa inwestycyjna podpisana z Mastercardem. Kilkaset tysięcy złotych podchodzących od amerykańskiej organizacji (nie zostanie ona udziałowcem Wealthon Fund) posłuży m.in. do stworzenia i wydania przez młodą firmę własnych kart płatniczych dla małych i średnich przedsiębiorstw, o czym informuje Puls Biznesu.

Przeczytajcie także: Lemonade sfinalizowało przejęcie Metromile

Wedle szacunków fintechu, w ciągu trzech lat na rynek powinno trafić ok. 5 tys. takich kart. Firma zamierza też stworzyć aplikację do obsługi transakcji i rozwijać usługę mobilnego portfela. Pomóc ma w tym uzyskanie statusu krajowej instytucji płatniczej, co pozwoli działać w znacznie szerszym zakresie niż obecnie. Warto przypomnieć, że na listę MIP-ów Wealthon Fund trafił wiosną 2021 roku.

Pieniądze na rozwój pochodzą nie tylko od Mastercarda. Od 2021 roku firma przeprowadziła kilka emisji akcji i obligacji, co pozwoliło zebrać 20 mln zł. Środki te pochodziły m.in. od funduszu RockBridge i Aleksandra Przetakiewicza, prezesa modowej spółki LaMania. Wealthon Fund przygotowuje teraz kolejną emisję o wartości 14 mln zł. Dotychczasowi inwestorzy zamierzają wziąć w niej udział. Wealthon szykuje się też do stworzenia mobilnego terminala, współpracującego z Androidem. Jego sprzedaż ma stanowić dodatkowe źródło przychodów.

Przeczytajcie także: Za pomocą Autopay będzie można płacić w internecie

Kilka lat temu podmiot zaczynał od udzielania pożyczek pomostowych przedsiębiorcom, którzy musieli spłacić zadłużenie wobec ZUS albo urzędu skarbowego, by móc starać się o finansowanie dłużne z banku. Prezes firmy, Aleksander Majchrzak, zapewnia jednak, że obecnie pożyczki pomostowe stanowią ok. 5 proc. finansowania, jakiego fintech udziela klientom. Wealthon Fund koncentruje się na pożyczkach dla przedsiębiorców korzystających z terminali płatniczych.

Jak to działa? Podmiot pożycza firmom pieniądze na podstawie obrotów przechodzących przez ich terminale płatnicze (sięgają one kwoty miesięcznych obrotów z terminala, średnio ok. 50 tys. zł). Finansowanie udzielane jest na okres od 9 do 12 miesięcy. Działając w kooperacji z agentami rozliczeniowymi, podmiot przepuszcza pieniądze z płatności przez konta zakładane przedsiębiorcom i ściąga ustalony odsetek obrotów na poczet spłaty zobowiązania – reszta trafia do pożyczkobiorcy. Od końca maja fintech udzielił w ten sposób pożyczek o łącznej wartości ok. 4 mln zł.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies