Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fintech Twisto udostępnił nową usługę. Płatność można dzielić na raty bezpośrednio w sklepie internetowym

Rozwiązanie dotyczy zakupów powyżej 200 zł i nie wiąże się z dodatkowymi opłatami

Firma Twisto wprowadziła na polskim rynku nową usługę, dzięki której można dzielić płatność na trzy części bezpośrednio w sklepie internetowym. Podział na raty nie wymaga rejestracji w aplikacji fintechu i nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Jako pierwszy rozwiązanie udostępnił sklep Selsey.pl.

Przeczytajcie także: NBP pozytywnie ocenił funkcjonowanie systemu Blue Cash

Klienci robiący zakupy we wspomnianym sklepie mogą bezpłatnie rozłożyć na trzy części każdą płatność o wartości min. 200 zł – wystarczy, że wybiorą taką opcję spośród metod regulowania rachunku. W przypadku osób, które nie mają konta Twisto, konieczne będzie podanie adresu mailowego, numeru PESEL oraz danych karty płatniczej. Podczas finalizacji zakupów klient zapłaci pierwszą ratę, która zostanie automatycznie pobrana z karty. Pozostałe dwie raty będzie mógł spłacić w ciągu kolejnych dwóch miesięcy. To użytkownik decyduje, czy chce je opłacać samodzielnie, czy mają być pobierane automatycznie z karty.

Warto przypomnieć, że usługa "podziel na trzy" nie jest zupełną nowością. Wcześniej można było z niej korzystać w aplikacji Twisto. Także dotyczy to zakupów powyżej 200 zł realizowanych w partnerskich sklepach internetowych.

Przeczytajcie także: Blik dostępny na platformie Stripe

Fintech Twisto od końca ubiegłego roku należy do Zip, australijskiego potentata na rynku płatności odroczonych. Niedawno pojawiły się doniesienia o możliwym wyjściu Zipa z Wielkiej Brytanii. Firma rozpoczęła podobno poszukiwania potencjalnych nabywców swojego biznesu na Wyspach. Podmiot poinformował jednocześnie, że nie zamierza już łączyć się z amerykańskim graczem BNPL: Sezzle. Transakcja wyceniana na około 0,5 mld dolarów została skasowana z powodu pogorszenia warunków rynkowych.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies