Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Systemy rozliczeniowe KIR wciąż rosną w siłę. Liderem wzrostów pozostaje Express Elixir

Wartość transakcji przetworzonych w systemie Elixir w ubiegłym kwartale wyniosła blisko 2 bln zł

KIR zaprezentował dane dotyczące jego systemów rozliczeniowych. Podsumowano nie tylko czerwiec, ale też drugi kwartał br. Wzrosty zanotowały wszystkie Elixiry, ale w ujęciu procentowym – tradycyjnie – wyniki najbardziej poprawił ten umożliwiający realizację przelewów natychmiastowych oraz przelewów na numer telefonu Blik – Express Elixir.

Przeczytajcie także: Koniec aplikacji ING Makler Mobile

W systemie Express Elixir w poprzednim miesiącu rozliczono 19,47 mln transakcji o wartości 12,57 mld zł. Dla porównania: w analogicznym okresie 2021 roku w systemie tym zrealizowano 10,2 mln transakcji, których łączna wartość wyniosła 8,2 mld zł. Oznacza to wzrost odpowiednio o 90 proc. i 54 proc. Łącznie w minionym kwartale w systemie Express Elixir rozliczono 54,31 mln transakcji o wartości 36,02 mld zł. W porównaniu do drugiego kwartału 2021 roku liczba transakcji wzrosła o 93 proc., a ich wartość o 53 proc.

W systemie Euro Elixir, obsługującym rozliczenia krajowe i zagraniczne w euro, w poprzednim miesiącu rozliczono 4,1 mln transakcji o wartości 30,53 mld euro. Rok wcześniej zrealizowano 3,3 mln komunikatów, których wartość wyniosła 18,6 mld euro. Liczba transakcji zwiększyła się zatem o 23 proc., a wartość o 64 proc. Łącznie w drugim kwartale system Euro Elixir przetworzył 12,02 mln transakcji na kwotę 87,89 mld euro. W porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku oznacza to wzrost odpowiednio o 24 proc. i 65 proc.

Przeczytajcie także: Marka InPost pojawiła się w Portugalii i Hiszpanii

Za pośrednictwem systemu podstawowego, czyli Elixira, rozliczono w czerwcu 181,4 mln transakcji o wartości 670,12 mld zł. W czerwcu 2021 roku KIR przetworzył 173,9 mln komunikatów, których wartość wyniosła 563,3 mld zł. W ujęciu rocznym liczba transakcji wzrosła o 4 proc., a ich wartość o 19 proc. W całym poprzednim kwartale system Elixir przetworzył 548,57 mln transakcji na kwotę 1,99 bln złotych. W porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku liczba transakcji zwiększyła się o 5 proc., a wartość o 19 proc.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies