Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zwolnienia w sektorze fintech. To efekt m.in. krachu na rynku kryptowalut

Na redukcję etatów zdecydowały się już m.in. Coinbase, Bitpanda czy Klarna

Bitpanda, wywodząca się z Austrii platforma inwestycji cyfrowych, poinformowała swoich pracowników o zwolnieniach. Będzie to proces zakrojony na szeroką skalę – firma podaje w serwisie LinkedIn, że zatrudnia ponad 1 tys. osób, tymczasem po redukcji załogi ma to być 730 osób. Podmiot tłumaczy te działania niepewną sytuacją gospodarczą.

Przeczytajcie także: Biuro maklerskie mBanku pod lupą UOKiK

Fintech wyjaśnił w specjalnym komunikacie, że ostatnie miesiące przyniosły poważne zmiany na rynkach finansowych. Wojna w Ukrainie i wynikające z niej tarcia geopolityczne, rosnąca inflacja oraz widmo recesji sprawiły, że pogorszyły się nastroje inwestorów. Mowa jest nawet o "zimie" na rynku kryptowalut. Kursy tych ostatnich rzeczywiście spadły bardzo poważnie, a tzw. górnicy wyprzedają sprzęt, ponieważ kopanie krypto przestało się opłacać.

Ten problem nie dotyczy jedynie Bitpandy. O zwolnieniach niedawno informowała swoich pracowników firma Coinbase. Giełda kryptowalut zamierza zwolnić ok. jedną piątą z 5 tys. osób zatrudnionych na etatach. Szef Coinbase, Brian Armstrong, stwierdził nawet, że w ostatnim czasie jego firma rozwijała się zbyt szybko. Być może do podobnych wniosków doszli twórcy fintechu BlockFi, który w połowie czerwca także informował o zwolnieniu jednej piątej pracowników.

Przeczytajcie także: PayEye wprowadza usługę drugiej generacji

Redukcja etatów wykracza poza rynek kryptowalut. Doniesienia o zwolnieniach płyną też m.in. z Klarny. Serwis sifted.eu przywołuje w tym kontekście także Curve (zwolniono kilkadziesiąt osób), Nuri – cyfrowy bank z siedzibą w Berlinie (pracę straci co piąty pracownik) czy Uncapped, który zredukuje zespół o ponad jedną czwartą. Warto przy tym zaznaczyć, że zwolnienia przeprowadzają również startupy z innych segmentów gospodarki.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies