Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Obywatele Ukrainy mogą składać wnioski o 500+ w bankowości elektronicznej. W których bankach?

Aby skorzystać z tego świadczenia potrzebne będą m.in. numer PESEL, adres mailowy oraz polski numer telefonu

Świadczenie Rodzina 500 plus, z którego korzystają Polacy, w określonych przypadkach przysługuje także obywatelom Ukrainy. Mogą oni pobierać 500 zł miesięcznie na dziecko do 18. roku życia w czasie, gdy zarówno ono, jak i jego rodzic, przebywają w Polsce. Wnioski o 500+ można składać wyłącznie online – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych lub bankowości internetowej.

Przeczytajcie także: Użytkownicy modułu Diia.pl skorzystają m.in. z e-recepty

Ze świadczenia 500+ mogą skorzystać m.in. obywatele Ukrainy (lub ich małżonkowie), którzy przybyli do Polski wraz z dzieckiem po 23 lutego 202 (dzień później doszło do napaści Rosji na naszego wschodniego sąsiada). Dotyczy to także dzieci takich osób, które urodziły się już w Polsce, albo nieletnich przybyłych do rodziców mieszkających w Polsce przed rosyjską inwazją. Świadczenie otrzymuje się niezależnie od wysokości dochodów rodziny. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie ZUS.

Aby złożyć wniosek, potrzebny jest numer PESEL, adres mailowy, polski numer telefonu oraz numeru rachunku bankowego w Polsce. I tu ważna informacja, bo część banków umożliwia już elektroniczne składanie wniosków poprzez swoje serwisy. Na taką usługę mogą liczyć klienci Aliora, mBanku, PKO BP, Pekao, Credit Agricole, Getinu czy Banku Pocztowego.

Instytucje finansowe już w marcu zapowiadały, że udostępnią wnioskowanie o 500+ za pośrednictwem swoich serwisów. W połowie maja kolejne banki zaczęły informować o tym, że wdrożyły to rozwiązanie. Można więc oczekiwać, że lista podmiotów, które udostępnią taki wniosek, wydłuży się w najbliższych dniach.

Przeczytajcie także: ZBP uruchomił system zastrzegam.pl w języku ukraińskim

Z serwisu cashless.pl dowiecie się także, że uchodźcy z Ukrainy mogą się ubiegać o wsparcie finansowe z Agencji ONZ ds. Uchodźców (UNHCR), która we współpracy z Santanderem umożliwiła przekazywanie środków czekami Blik. Operator tego ostatniego wcześniej uruchomił serwis do przekazywania pieniędzy Ukrainie. Z kolei PKO BP w wybranych oddziałach stworzył specjalne stanowiska do wymiany hrywien na złote.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies