Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aplikacja PeoPay Kids w nowej odsłonie. Młodsi klienci banku mogą liczyć na opcje personalizacji

Instytucja zapewnia, że łatwiej będzie dzieciom zmienić wygląd apki

Bank Pekao poinformował o wprowadzeniu nowej funkcji w aplikacji PeoPay Kids. Młodsi klienci instytucji będą mogli dostosować wygląd apki do swoich preferencji: zmienić tło oraz wybrać opcje ikon. Bank przekonuje, że proces zmiany wyglądu aplikacji został uproszczony. Nowe funkcje dostępne są w PeoPay Kids w wersji 1.6.0 lub wyższych.

Przeczytajcie także: TryPay kupuje od BillTech platformę do opłacania rachunków

Aby skorzystać z nowych rozwiązań, użytkownik PeoPay Kids powinien po wejściu w menu wybrać w prawym górnym rogu opcję "Wygląd aplikacji". W kolejnym kroku można wskazać trenera (Lis, Żubr, Złotówka), preferowane tło oraz ikony i potwierdzić te decyzje kliknięciem. Klient może w każdej chwili wrócić do starszych ustawień albo zdecydować się na kolejne zmiany.

Personalizacja wyglądu PeoPay Kids to tylko część nowości, jakie w ostatnim czasie Pekao zaproponował młodszym klientom. Bank w połowie marca ogłosił, że w apce pojawiły się np. płatności w sklepach internetowych i stacjonarnych z użyciem kodów Blik czy wypłaty gotówki z bankomatów za pomocą tychże. Wśród nowych funkcji pojawiły się także wysyłanie i otrzymywanie przelewów Blik na telefon oraz powiadomienia push, które oznaczają szybki dostęp do informacji o nowych usługach i transakcjach.

Przeczytajcie także: Francuski insurtech Alan pozyskał od inwestorów 183 mln euro

W najnowszym komunikacie bank podał, że z pakietu PeoPay Kids (składają się na niego Konto Przekorzystne, rachunek oszczędnościowy Mój Skarb i PeoPay Kids) korzysta blisko 75 tys. młodych klientów. Kartą Mastercard PeoPay Kids wykonali oni ponad 3 mln transakcji na kwotę 35 mln zł (średnia kwota jednej transakcji to 11 zł). W swoich wirtualnych skarbonkach, których łącznie mają już ponad 90 tysięcy, dzieci zgromadziły ponad 37 mln zł.

Więcej informacji na temat bankowości dla dzieci znajdziecie w raporcie przygotowanym przez redakcję cashless.pl. Zawiera on np. opis usług oferowanych młodym klientom, a wykorzystane dane pochodzą m.in. z ankiet przeprowadzonych wśród bankowców.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies