Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Inbank stworzył nowy serwis internetowy. Jego istotnym elementem jest tzw. Interbanka

Instytucja zapewnia, że klienci będą mogli załatwiać online sprawy, które do tej pory wymagały np. kontaktu przez infolinię

Polski oddział Inbanku pochwalił się nową stroną internetową. Jedną z najważniejszych nowości jest internetowe konto obsługi klienta – Interbanka. Instytucja zapewnia, że z jego pomocą użytkownik może w prosty sposób uzyskać wgląd do swoich produktów i bezpiecznie nimi zarządzać. Dotyczy to m.in. kredytów (klient sprawdzi wysokości rat czy daty płatności) oraz lokat (wysokość wypracowanych odsetek).

Przeczytajcie także: InPost znów podnosi stawki

Instytucja wyjaśnia, że Interbanka zapewnia dostęp do różnych źródeł sprzedaży. Można w niej kontynuować wniosek kredytowy rozpoczęty w innym miejscu i będący na dowolnym etapie. Bank poinformował też, że przeszedł na usługę PSD II AIS w procesach zdalnej identyfikacji tożsamości klienta, dzięki czemu weryfikacja przyspieszyła. Inbank udostępnił także w procesach kredytowych możliwość automatycznego pobrania wyciągów bankowych poprzez otwartą bankowość. W efekcie proces udokumentowania dochodu ulega automatyzacji, a dane finansowe są kategoryzowane (skraca to czas wydania decyzji kredytowej).

Inbank deklaruje, że dzięki zmianom więcej spraw załatwianych dotychczas przez klientów na infolinii banku będzie dostępnych w profilu użytkownika Interbanki. Klienci uzyskają np. możliwość ustawienia automatycznej prolongaty lokaty lub rezygnacji z niej. Podmiot zapewnia, że planuje sukcesywnie dodawać na swojej stronie kolejne funkcje.

Przeczytajcie także: Jest polska lista podmiotów z Rosji objętych sankcjami

Wywodzący się z Estonii Inbank działa w modelu B2B2C. Oznacza to, że dostarcza konsumentom rozwiązania ratalne poprzez struktury sprzedawców. W Polsce Inbank specjalizuje się w dostarczaniu kredytów ratalnych, samochodowych i gotówkowych. Podmiot działa na naszym rynku od 2017 roku, a w 2021 roku wartość portfela udzielonych przez niego kredytów przekroczyła 1 mld zł. Niedawno mogliście przeczytać o nowym projekcie powiązanym z tym fintechem: Montonio oferuje rozwiązania dla e-commerce.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies