Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dwa nowe podmioty na liście MIP-ów. Spółka Capital Service specjalizuje się w udzielaniu pożyczek

Nowe firmy mają siedziby w Ostrołęce i Wrocławiu, jedna z nich jest na rynku od ponad 20 lat

Do listy małych instytucji płatniczych (MIP) dodano dwa nowe podmioty. Łącznie w rejestrze Komisji Nadzoru Finansowego pojawiło się 140 firm, ale trzeba zaznaczyć, że kilkanaście z nich zostało już z niego wykreślonych. Ostatnio do zestawienia dołączono m.in. wrocławską spółkę Transfero Poland, którą zarejestrowano w październiku 2021 roku.

Przeczytajcie także: Operator serwisu kantoronline.pl na celowniku KNF

Wśród świadczonych usług zgłoszonych KNF firma wymieniła m.in. wydawanie instrumentów płatniczych czy przyjmowanie i wypłacanie gotówki z rachunku. Mowa jest także o transferowaniu pieniędzy przy użyciu karty płatniczej lub przelewu.

Druga ze zgłoszonych niedawno spółek posiada siedzibę w Ostrołęce i działa na rynku od 1999 roku. Capital Service specjalizuje się w udzielaniu pożyczek ratalnych pod marką własną KredytOK. Oferta podmiotu dostępna jest telefonicznie, w placówkach stacjonarnych, ale też online. Rozwijany ma być zwłaszcza ten ostatni segment. Wśród zgłoszonych usług wymieniono m.in. przyjmowanie i wypłacanie gotówki z rachunku, transfer środków czy wydawanie instrumentów płatniczych.

Przeczytajcie także: Orlen rozbudowuje sieć automatów paczkowych

Na koniec warto przypomnieć, że status MIP umożliwia podjęcie działalności płatniczej bez konieczności zdobywania licencji krajowej instytucji płatniczej (KIP). Jego uzyskanie jest szybsze, łatwiejsze i mniej kosztowne w porównaniu z KIP. Mała instytucja płatnicza ma jednak ograniczenia: może działać wyłącznie na terenie Polski, a jej obroty nie powinny przekraczać 1,5 mln euro miesięcznie. Na listę trafiły ostatnio 4mats Agregacja, Wirtualne Kasy Fiskalne, Talaros, Open Pay, LAMM oraz CashHome.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies