Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Akcje InPostu drożeją po doniesieniach o możliwym przejęciu. Spółka nie potwierdza jednak tych informacji

Operator paczkomatów zapewnia, że obecnie nie prowadzi rozmów dotyczących przejęcia firmy

InPost poinformował, że obecnie nie prowadzi rozmów na temat przejęcia spółki. Firma zareagowała w ten sposób na niedawne spekulacje opublikowane w serwisie Bloomberg. Agencja, powołując się na anonimowe źródło, ogłosiła, że kilka funduszy ma być zainteresowanych wykupem biznesu zarządzanego przez Rafała Brzoskę. W tym gronie wymieniono m.in. CVC – podmiot, który kilka lat temu przejął Żabkę.

Przeczytajcie także: Revolut wprowadził "Zaufanych usługodawców"

Operator paczkomatów wyjaśnia w komunikacie, że co pewien czas zwracają się do niego inwestorzy, którzy byliby zainteresowani wspomnianą transakcją, ale jednocześnie zapewnia, że obecnie takie rozmowy nie są prowadzone. Być może deklaracja ta ostudzi zainteresowanie akcjami InPostu – doniesienia Bloomberga sprawiły, że ich kurs wzrósł dzisiaj o blisko 30 proc.

Przeczytajcie także: Apple blokuje korzystanie z Apple Pay wewnątrz Rosji

InPost ponownie trafił na giełdę na początku 2021 roku. Tym razem był to jednak parkiet holenderski. Warto przypomnieć, że w latach 2015-2017 biznes był notowany na GPW, ale został z niej wycofany wskutek przejęcia przez amerykański fundusz Advent International. Spółka świetnie wstrzeliła się z nowym debiutem – Amazon tego samego dnia poinformował o oficjalnym wejściu na polski rynek. Cenę akcji w ofercie publicznej ustalono na 16 euro, krótko po debiucie przebito nawet próg 20 euro za papier wartościowy. Potem było już jednak znacznie gorzej, a w marcu tego roku za jedną akcję płacono mniej niż 5 euro.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies