Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Operator Blika wspiera edukację dzieci. Zdobywają wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa

Pieniądze na sfinansowanie nowej akcji pochodzą m.in. od uczestników Blikomanii

Polski Standard Płatności, operator Blika, chce pomóc poprawiać wiedzę dzieci na temat cyberbezpieczeństwa, w tym kradzieży tożsamości czy wycieku danych. Działaniami w tym zakresie objętych zostanie ponad 225 tys. uczniów. Pieniądze na ten cel pochodzą od klientów, a ściśle od uczestników Blikomanii (popularna loteria dla klientów). W akcję edukacyjną włączyli się m.in. eksperci PSP.

Przeczytajcie także: Starsze wersje PeoPay przestaną działać

Realizacja projektów edukacyjnych to jeden z elementów realizowanego przez Blika wsparcia Fundacji Uniwersytet Dzieci. Operator systemu został m.in. partnerem projektu "Ja w Internecie. Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci". PSP zachęca nowych użytkowników do przetestowania swojego narzędzia przez realizację wpłaty na rzecz tej organizacji. W 2021 roku współpraca została rozszerzona: rejestracja w Blikomanii możliwa była tylko przez wysłanie przelewu weryfikacyjnego na rzecz fundacji. Pozyskane w ten sposób środki zostały przeznaczone na funkcjonowanie tej instytucji.

Przeczytajcie także: Nowa platforma dla agentów od insurtechu Insly

Na początku 2022 roku w lekcjach dotyczących cyberbezpieczeństwa uczestniczyło 690 klas, czyli około 12,5 tys. uczniów. Docelowo jednak działania wsparte przez Polski Standard Płatności dotrą do 225 tys. dzieci w polskich szkołach. Dodatkowo 13 tys. dorosłych (rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół) otrzyma wsparcie merytoryczne od specjalistów z różnych dziedzin. To istotne, ponieważ uczniowie są aktywni w cyfrowym świecie, ale często nie zdają sobie sprawy z czyhających w nim niebezpieczeństw.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies