Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zbliżeniowe płatności dźwiękiem lub przelewy bez dostępu do internetu. Fintech ToneTag rozwija usługi dla rynków rozwijających się

Indyjski fintech ToneTag znany jest m.in. z usługi umożliwiającej płatności zbliżeniowe przy wykorzystaniu fal dźwiękowych

Mieszkańcy Indii zyskają nowy sposób opłacania rachunków. Grupa firm i organizacji umożliwi im wykonanie połączenia telefonicznego, podczas którego zlecą przelew pieniędzy, doładowanie konta u operatora telefonii komórkowej czy opłacenie rachunków. Cały proces ma być prosty i powszechnie dostępny, by zintensyfikować przyswajanie cyfrowych płatności.

Przeczytajcie także: Ukrainę można wspierać Blikiem

Jak informuje serwis entrepreneur.com, nowy projekt jest skierowany przede wszystkim do mieszkańców indyjskiej prowincji. Jej mieszkańcy mają utrudniony dostęp do internetu oraz smartfonów – wciąż są tam popularne proste telefony. Nie ma zatem mowy o szybkim przyswajaniu aplikacji fintechów czy banków. W praktyce oferowana im w zamian usługa wygląda tak, że użytkownik telefonu dzwoni na zautomatyzowaną infolinię i wydaje polecenia związane z płatnościami. Transakcję potwierdza się kodem PIN.

Za rozwiązanie odpowiadała głównie lokalna firma ToneTag. W projekcie brały też udział młody bank NSDL Payments Bank, bank centralny Indii (uruchomił specjalny interfejs dla prostych komórek) oraz NPCI – instytucja nadzorująca system płatności w tym kraju. Chociaż usługa przedstawiana jest jako prosta i bezpieczna, to jednocześnie ma pełnić rolę przejściowego narzędzia płatniczego.

Przeczytajcie także: E-bilety autostradowe już dostępne w IKO

Firma ToneTag powstała przed niespełna dekadą i znana jest przede wszystkim z ciekawego systemu do płatności zbliżeniowych w sklepach stacjonarnych. W tym przypadku używany jest jednak nie moduł NFC, a fale dźwiękowe, którymi przesyła się dane. Tworzone przez firmę oprogramowanie może trafić na różne urządzenia – smartfony, do bankomatów czy terminali płatniczych. Startup opracowuje też własne urządzenia wykorzystujące tę technologie a przeznaczone dla sektora handlowo-usługowego.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies