Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KIR: Express Elixir mocno poprawił wyniki. Rosną też pozostałe systemy rozliczeniowe

W porównaniu z lutym 2021 roku systemy KIR-u urosły zarówno pod względem liczby, jak i wartości przetwarzanych transakcji

KIR opublikował dane dotyczące jego systemów rozliczeniowych w lutym 2022 roku. Z informacji tych można się dowiedzieć m.in., że ponownie wzrosty zanotowały wszystkie Elixiry, ale w ujęciu procentowym wyniki najbardziej poprawił ten umożliwiający realizację przelewów natychmiastowych oraz przelewów na numer telefonu Blik – Express Elixir.

Przeczytajcie także: PZU na podstawie zdjęć wyceni szkody w aucie w kilka minut

W systemie Express Elixir w poprzednim miesiącu rozliczono 13,57 mln transakcji o wartości 9,28 mld zł. Dla porównania: w analogicznym okresie 2021 roku w systemie tym zrealizowano 6,99 mln transakcji, których łączna wartość wyniosła 6,11 mld zł. Oznacza to wzrost odpowiednio o 94 proc. i 52 proc.

Za pośrednictwem systemu podstawowego, czyli Elixira, rozliczono w lutym 171,84 mln transakcji o wartości 557,23 mld zł. Tymczasem w lutym 2021 roku KIR przetworzył w tym systemie 165,87 mln przelewów, których wartość wyniosła 481,5 mld zł. W ujęciu rocznym liczba transakcji wzrosła o 4 proc., a ich wartość o 16 proc.

Przeczytajcie także: PayPal i Facebook pod lupą UOKiK

Z kolei w systemie Euro Elixir, obsługującym rozliczenia krajowe i zagraniczne w euro, w poprzednim miesiącu rozliczono 3,51 mln transakcji o wartości 23,89 mld euro. Rok wcześniej zrealizowano 2,75 mln przelewów, których wartość wyniosła 14,18 mld euro. Liczba transakcji zwiększyła się zatem o 28 proc., a wartość o 68 proc.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies