Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Visa chce wprowadzić standard płatności za ładowanie aut elektrycznych. Ma w tym pomóc członkostwo w organizacji CharIN

CharIN (Charging Interface Initiative) przekonuje, że standaryzacja ładowania pojazdów elektrycznych powinna dotyczyć nie tylko infrastruktury, ale też metod płatności

Visa poinformowała, że stała się pełnoprawnym członkiem Charging Interface Initiative (CharIN), czyli międzynarodowej organizacji promującej ujednolicenie standardu ładowania pojazdów elektrycznych, a konkretnie rozwiązanie Combined Charging System (CCS). Do zrzeszenia należy obecnie ponad 250 członków, w tym koncerny motoryzacyjne i energetyczne czy producenci infrastruktury do ładowania aut. Visa wchodzi do tego grona jako pierwszy przedstawiciel sektora finansowego.

Przeczytajcie także: KNF uruchamia czatbota dla fintechów

Amerykańska organizacja płatnicza ogłosiła jednocześnie, że będzie się starać o ujednolicenie systemu płatności w punktach ładowania pojazdów elektrycznych w Europie. Firma przekonuje, że klienci powinni mieć wybór metody płatności. Obecnie kierowca nierzadko jest zmuszany do skorzystania z jednej metody – np. aplikacji dostawcy usługi. Prowadzi to do sytuacji, w której użytkownik pojazdu elektrycznego czasem nie może skorzystać z ładowarki, gdyż jest ona dostępna wyłącznie w modelu subskrypcyjnym.

Przeczytajcie także: Pet Insurance w ofercie Revoluta

CharIN oraz Visa wyjaśniają, że działania ujednolicające nie są szeroko podejmowane w Europie – wyjątek stanowią m.in. Niemcy. Dlatego problem chcą rozwiązać niektóre firmy. Organizacja płatnicza inicjuje konsultacje np. z producentami ładowarek, by określić bariery i znaleźć sposób, by je usunąć. Zmiany w tym zakresie powinny zachęcić klientów do wyboru aut elektrycznych, a to z kolei przyczyni się do zmniejszenia emisji w Europie i pomoże osiągnąć neutralność klimatyczną.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies