Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro uruchomi program AlleProgres. Ma on zachęcać sprzedawców do szybkiej wysyłki

Inicjatywa zastępuje Program Szybkich Wysyłek, który działał do końca 2021 roku

Allegro poinformowało o uruchomieniu nowego programu: AlleProgres. Wystartuje on 1 lutego i będzie skierowany do sprzedawców. Potentat e-commerce w ramach tej akcji chce nagradzać rabatami za postępy w szybkiej wysyłce. Do inicjatywy można przystąpić już teraz – wystarczy wejść do odpowiedniej zakładki, zaakceptować regulamin programu i potwierdzić udział kliknięciem.

Przeczytajcie także: Na infolinii InPostu obsłuży Was wirtualny asystent

W akcji AlleProgres mogą wziąć udział sprzedawcy, u których w październiku 2021 roku klienci opłacili minimum 10 zamówień. Pod uwagę nie są jednak brane zamówienia anulowane, ale też te zrealizowane z pomocą listów ekonomicznych czy priorytetowych, kilku metod odbioru osobistego czy w punkcie – ich pełna lista znajduje się w regulaminie. Rabaty przyznawane są za miesiąc, w którym sprzedawca dołączył do programu oraz za kolejne objęte nim miesiące. Jeżeli ktoś nie zgłosi chęci udziału, nie dostanie rabatów – nawet jeśli spełni warunki.

Operator platformy e-commerce wyjaśnia, że w programie będzie sprawdzać, jaki procent przesyłek w danym miesiącu sprzedawca nadaje w tym samym dniu, w którym kupujący złożył zamówienie. Rabaty zostaną przyznane, jeśli osiągnięty będzie określony wzrost wskaźnika zamówień wysłanych tego samego dnia w porównaniu do wyniku z października 2021 roku. Do wyliczenia wskaźnika brane będą pod uwagę wszystkie zamówienia z danego miesiąca, ale rabaty zostaną przyznane za przesyłki wysłane tego samego dnia w ramach Allegro Smart: kurierem, do punktu odbioru lub do automatu paczkowego.

Przeczytajcie także: Wywodząca się z Polski Zonda może działać w Kanadzie

Wartość rabatu uzależniona będzie od wartości zamówienia, metody dostawy oraz wzrostu wskaźnika zamówień wysłanych tego samego dnia (w porównaniu z X 2021). Rabat wyniesie od 0,99 zł do 13,98 zł za jedną przesyłkę. Minimalna kwota obowiązuje przy zamówieniach o wartości od 40 do niespełna 80 zł realizowanych z pomocą automatów paczkowych i punktów odbioru. Z kolei najwyższy rabat dotyczy dostawy kurierem dla zamówień o wartości powyżej 300 zł. Szczegóły można znaleźć w tabeli przygotowanej przez Allegro.

Opisywana inicjatywa zastępuje Program Szybkich Wysyłek, który był realizowany do końca 2021 roku. W tamtej akcji przyznawano rabat w wysokości od 0,99 zł do 3,99 zł za jedną przesyłkę, jeśli zostały spełnione dwa warunki. Po pierwsze zamówienie musiało być realizowane w ramach Allegro Smart (dostawa kurierem lub do Paczkomatów). Po drugie należało nadać przesyłkę w dniu, w którym kupujący złożył i opłacił zamówienie lub wybrał opcję płatności przy odbiorze. W tamtym programie nie trzeba było się zgłaszać – rabaty naliczano automatycznie.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies