Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Mastercard chce ułatwić handel NFT. Czy już wiecie, co to jest?

Mastercard wraz z giełdą Coinbase chcą, by zakup cyfrowych certyfikatów NFT był tak prosty, jak np. ubrań w sklepie internetowym

Mastercard i Coinbase poinformowały o nawiązaniu współpracy, która ma ułatwić posiadaczom kart amerykańskiej organizacji kupowanie NFT. Posłuży do tego Coinbase NFT Marketplace – giełda NFT, której uruchomienie anonsowano jesienią 2021 roku. Mastercard wyjaśnia, że jego udział w tym projekcie to gwarancja bezpieczeństwa dla samej transakcji i towarzyszących jej danych.

Przeczytajcie także: Ministerstwo Finansów udostępniło aplikację e-Paragony

NFT, czyli Non-Fungible Token to cyfrowy certyfikat potwierdzający autentyczność dzieła. Tym ostatnim mogą być różnego rodzaju pliki: grafiki, gify, filmy, muzyka czy tekst. Taki token jest niepowtarzalny. Chociaż jakiś obraz może być w sieci powielany, to za właściciela oryginału uznaje się osobę posiadającą jego NFT.

Za rozwiązaniem tym stoi inna głośna technologia – blockchain, a do handlu certyfikatami wykorzystuje się kryptowaluty. Osoba zainteresowana konkretnym NFT musi posiadać odpowiedni portfel cyfrowy, wymienić tradycyjne pieniądze na kryptowalutę, której następnie może użyć do zakupu NFT. W efekcie decyduje się na to niewiele osób. Mastercard chce natomiast, by transakcja przypominała kupowanie koszulki w sklepie internetowym, i aby za NFT dało się zapłacić w prosty sposób kartą.

Przeczytajcie także: Nowe smartwatche z płatnościami Garmin Pay

Biorąca udział w tym przedsięwzięciu Coinbase to giełda kryptowalut, która powstała w USA przed dekadą. Platforma służy do handlu i przechowywania cyfrowych walut. Z informacji ujawnionych przez ten podmiot wynika, że posiada on ponad 73 mln zweryfikowanych użytkowników. Firma przekonuje, że tak jak przed laty ułatwiła obrót bitcoinem, tak teraz chce zrobić to samo na rynku NFT. Stąd pomysł stworzenia wielozadaniowej platformy dla tego segmentu dóbr cyfrowych.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies