Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KIR: w święta systemy rozliczeniowe działają inaczej. Warto wcześniej zaplanować przelewy

Zmiany w funkcjonowaniu dotyczyć będą systemu Elixir. Euro Elixir oraz Express Elixir będą działać w normalnym trybie

KIR przypomniał, że przed świętami obowiązuje inny harmonogram działania jego systemów rozliczeniowych. Jeśli ktoś chce w tych dniach realizować przelewy, powinien je zaplanować z wyprzedzeniem albo skorzystać z systemu Express Elixir – ten będzie funkcjonował bez przerw i zmian.

Przeczytajcie także: Pierwsza w Polsce karta biometryczna trafiła na rynek

W podstawowym systemie KIR, Eliksirze, rozliczenia transakcji realizowane są w dni robocze w trzech sesjach: o 9:30, 13:30 i 16:00. Na najbliższy piątek, 24 grudnia, zaplanowano tylko dwie pierwsze sesje. Tym samym przelewy zlecone w Wigilię po godz. 13.30, zostaną rozliczone dopiero w trakcie porannej sesji w poniedziałek, 27 grudnia. Podobnie będzie to wyglądało w kolejnym tygodniu – transakcje zlecone 31 grudnia (piątek) po godzinie 13.30, zostaną zrealizowane w poniedziałek, 3 stycznia 2022 roku

Dla systemu Euro Elixir, służącego do realizacji przelewów krajowych i transgranicznych w unijnej walucie, nie przewidziano zmian w funkcjonowaniu. Zarówno 24, jak i 31 grudnia obędą się wszystkie sesje rozliczeniowe. Kolejne dni rozliczeniowe dla tego rozwiązania przypadają odpowiednio 27 grudnia tego roku oraz 3 stycznia 2022 roku.

Przeczytajcie także: Revolut Junior od teraz także z Google Pay

Do dyspozycji klientów banków pozostaje też system płatności natychmiastowych Express Elixir, działający w trybie ciągłym: 24/7/365. KIR zaznacza jednak, że rozwiązanie zadziała, jeśli banki nadawcy i odbiorcy będą w danej chwili dostępne. A może się zdarzyć tak, że instytucje te zarządzą przerwę konserwacyjną. Dlatego warto zapoznać się z dostępnością banków w specjalnej tabeli.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies