Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut Junior od teraz także z Google Pay. Z usługi nie skorzystają jednak wszyscy klienci

Wcześniej fintech umożliwił młodszym użytkownikom płacenie z pomocą sprzętu Apple

Revolut poinformował, że użytkownicy rachunków Junior mogą już korzystać z płatności Google Pay. Dzięki temu osoby poniżej 18 roku życia zapłacą zbliżeniowo smartfonem albo smartwatchem. W tym celu wystarczy zbliżyć urządzenie z Androidem do terminala. Transakcje tego typu można autoryzować hasłem lub przy użyciu rozwiązań biometrycznych. Usługa przyda się także podczas zakupów online.

Przeczytajcie także: Pierwsza w Polsce karta biometryczna trafiła na rynek

Kilka tygodni temu fintech uruchomił Apple Pay dla juniorów, trzeba jednak zaznaczyć, że na oba rozwiązania klienci musieli długo czekać – firma zapowiedziała je w lipcu 2020 roku. Chociaż z konta Junior mogą korzystać dzieci w wieku od 6 do 17 lat, to usługa Google Pay nie będzie dla nich wszystkich dostępna – rozwiązanie wymaga do logowania konta Google, a w Polsce mogą je zakładać osoby powyżej 16 roku życia. Podobne ograniczenie dotyczy Apple Pay.

Przeczytajcie także: mBank ułatwia składanie reklamacji. Wystarczy do tego aplikacja mobilna

Kont Revolut Junior używa już 500 tys. nieletnich, w Polsce jest ich 36 tys. (łącznie z aplikacji fintechu korzysta w naszym kraju ponad milion osób). Oferta dla młodszych klientów obejmuje aplikację, konto, kartę i zestaw rozwiązań do rodzinnej nauki zarządzania pieniędzmi. Z ich pomocą dzieci mogą zarabiać, zarządzać i wydawać kieszonkowe (zarówno stacjonarnie, jak i online) pod kontrolą rodziców. Więcej na temat dziecięcego rachunku przeczytacie w tym tekście.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies