Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KNF reaktywował stronę fintech.gov.pl. Serwis ma być źródłem wiedzy o nowoczesnych finansach

W przeszłości pod adresem fintech.gov.pl funkcjonował serwis Fintech Hub, firmowany przez poprzednie szefostwo Komisji Nadzoru Finansowego

Komisja Nadzoru Finansowego uruchomiła serwis fintech.gov.pl. Ma on służyć komunikacji z sektorem finansowych innowacji. Na stronie znaleźć można m.in. informacje o trendach w branży, aktualności, ale też komunikaty KNF istotne z punktu widzenia fintechów. Użytkownicy portalu mogą też liczyć na treści związane z procesami licencyjnymi i rejestrowymi dla uczestników rynku.

Przeczytajcie także: Zakończono migrację produktów klientów Idea Banku do Pekao

Nowa strona ma być m.in. źródłem informacji o programie Innovation Hub, w ramach którego fintechy mogą uzyskać wsparcie prawno-regulacyjne. Dotyczy to identyfikacji właściwych przepisów prawa, regulacji i stanowisk nadzorczych mających zastosowanie do danego podmiotu, modelu biznesowego, oferowanego produktu lub usługi finansowej.

W serwisie można też znaleźć informacje o Zespole roboczym ds. rozwoju innowacji finansowych i piaskownicy wirtualnej, czyli środowisku testowym, z którego będą mogły korzystać zarówno podmioty nadzorowane już przez urząd, jak i fintechy ubiegające się o licencje. Nowy projekt pozwoli zasymulować operacje bankowe i przetestować rozwiązania bazujące na interfejsie Open API. Nie wymaga to posiadania licencji KNF, a udział w testach jest bezpłatny.

Przeczytajcie także: mPay wchodzi w kryptowaluty

Co ciekawe pod adresem fintech.gov.pl w przeszłości fukcjonował serwis Fintech Hub, firmowany przez poprzednie szefostwo KNF na czele z Markiem Chrzanowskim. Projekt został uruchomiony jesienią 2018 r. Później jednak wybuchła afera z korupcją w tle oraz z Markiem Chrzanowskim i, jak wynika z doniesień Gazety Wyborczej, także prezesem Narodowego Banku Polskiego Adamem Glapińskim w rolach głównych. W jej wyniku przewodniczący KNF odszedł ze stanowiska a wiele uruchomionych za jego czasów projektów zamarło. Jednym z nich był m.in. Fintech Hub, o czym mogliście przeczytać w tekście Pamiętacie projekt Fintech Hub? Skończył się tak szybko, jak się zaczął. KNF nie będzie rozwijać strony fintech.gov.pl.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies