Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
CashDirector startuje na amerykańskim rynku. Polski fintech chce dotrzeć ze swoimi usługami do mniejszych firm

W Polsce podmiot współpracuje m.in. z mBankiem, dla którego rozwija narzędzia w mKsięgowości

Polski fintech CashDirector poinformował o rozpoczęciu działalności na amerykańskim rynku. Firma tworzy zautomatyzowany system księgowy, którego odbiorcami są małe i średnie przedsiębiorstwa. Oprócz Polski podmiot jest obecny w Belgii, Francji, Niemczech i we Włoszech. Strategia firmy zakłada uruchamianie oddziału w każdym kraju, w którym oferuje ona swoje rozwiązania. Szefem amerykańskiego oddziału został Jason Hubbord, specjalizujący się we wdrażaniu rozwiązań IT na rynku finansowym.

Przeczytajcie także: Twisto już oficjalnie przejęte przez Zip

USA postrzegane są przez podmiot jako bardzo ważny rynek, na którym działa 30 mln firm i mikrofirm. CashDirector rozpocznie działalność w Teksasie, zasięgiem obejmując również sąsiednie stany. W przyszłym roku spółka zamierza pozyskać od inwestorów kilkadziesiąt milionów dolarów na rozwój w USA. Dotychczas w projekt zainwestowały EEC Venture, Luma Venture oraz TechStars.

Przeczytajcie także: Nocne zmiany we władzach Aliora

CashDirector nie oferuje swoich rozwiązań bezpośrednio małym firmom – dostarcza je instytucjom finansowym, np. bankom. W Polsce podmiot współpracuje m.in. z mBankiem, dla którego rozwija narzędzia w ramach mKsięgowości. Obecnie trwają rozmowy z amerykańskimi instytucjami, które miałyby zostać partnerami CashDirector. Firma przekonuje, że wdrożenie jej platformy do automatyzacji i cyfryzacji procesów finansowych pozwoli amerykańskim bankom zwiększyć liczbę klientów oraz zaoferować im nowe usługi.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies