Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W App Store pojawiła się aplikacja RestBill. Można nią uregulować rachunek w restauracji bez udziału obsługi

Wcześniej apka pojawiła się w Google Play. Na razie rozwiązanie działa w dwóch lokalach

Spółka Restbill poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że jej aplikacja o tej samej nazwie pojawiła się w markecie App Store (wcześniej program był już dostępny w Google Play). Oprogramowanie powstało z myślą o restauracjach i barach, a jedną z jego funkcji jest opłacanie rachunków z pomocą smartfona, bez czekania na obsługę.

Przeczytajcie także: Wolt przejęty przez DoorDash za 7 mld euro

RestBill to aplikacja kierowana zarówno do ludzi zarządzających restauracjami, jak i ich klientów. W tym pierwszym przypadku narzędzie ma ułatwiać zarządzanie biznesem – sprawdzi się w kierowaniu zespołem, obsłudze klientów i płatnościach. Apka udostępnia dobowe i miesięczne rozliczenia, automatyzuje proces wystawiania faktur i rozliczenia napiwków każdego kelnera.

Jak to wygląda z punktu widzenia klienta? Jego zamówienie powinno trafić do realizacji już w chwili składania, rachunek cały czas jest pod kontrolą, bo konsument widzi, co i za ile zamówił. Najciekawszy jest jednak wątek płatności – rachunek można za pomocą aplikacji uregulować samodzielnie, dowolnie go podzielić i dać napiwek, bez przywoływania obsługi. W transakcji można wykorzystać kartę, szybki przelew lub Blik. Na wskazany adres mailowy można otrzymać fakturę, a historia zamówień jest łatwo dostępna. Firma przekonuje, że wykorzystanie jej rozwiązania skraca obsługę jednego stolika nawet o 15 minut.

Przeczytajcie także: Nocne zmiany we władzach Aliora

Aplikacja RestBill działa na razie w dwóch lokalach: Setka Warszawa oraz Setka Wrocław. Wiosną przyszłego roku ma to już być kilkadziesiąt restauracji, a na koniec 2023 roku startup chce przekroczyć granicę 1 tys. partnerów. W szybkim rozwoju ma pomóc przeprowadzana właśnie integracja aplikacji z wybranymi dostawcami POS.

W maju podmiot przekonał do swojego pomysłu Grupę Assay, inwestującą w rodzime startupy. Obecnie spółka jest w trakcie organizowania drugiej rundy finansowania w wysokości ponad 2,4 mln zł, w przyszłym roku planowana jest kolejna runda inwestycyjna.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies