Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
IdoSell integruje się z Packetą. Sklepy internetowe z Polski łatwiej wejdą na zagraniczne rynki

Packeta oferuje sprzedawcom dostęp do 8 tys. własnych punktów odbioru oraz do 92 tys. partnerskich placówek

IdoSell, czyli rodzimy dostawca platformy do prowadzenia sklepów internetowych, i Packeta, międzynarodowa platforma świadcząca usługi logistyczne, poinformowały o integracji. Dzięki tej współpracy kilka tysięcy polskich e-sklepów będzie mogło wejść na zagraniczne rynki lub rozwinąć swój biznes poza Polską. Sprzedawcy będą mogli wysyłać swoje towary do 34 krajów z Europy, Azji i Ameryki.

Przeczytajcie także: PragmaGO skorzysta z otwartej bankowości

Z nadesłanego komunikatu wynika, że Packeta zaoferuje sprzedawcom dostęp do 8 tys. własnych punktów odbioru oraz do 92 tys. partnerskich placówek. Firma współpracuje już z 30 tys. sklepów internetowych i 70 firmami kurierskimi. Podmiot powstał w 2010 roku, a w ubiegłym roku obsłużył 40,5 mln przesyłek. Packeta oferuje całą logistykę i automatyzację w jednym miejscu, dzięki czemu e-sklep nie musi szukać dostawców na własną rękę, negocjować z nimi cen, a następnie podpisywać kilku różnych umów.

Przeczytajcie także: Aion Bank zaczyna współpracę z Allegro Pay

Z kolei IdoSell podkreśla, że koncentruje się ostatnio na rozwoju transgranicznym, ponieważ jest to jeden z dominujących trendów w e-commerce. Niedawno firma informowała o współpracy z Wish. To amerykański gracz łączący sprzedawców z klientami za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Pod koniec lipca okazało się natomiast, że IdoSell przejął pakiet większościowy swojego konkurenta – węgierskiego Shoprentera. To początek większej konsolidacji europejskiego rynku e-commerce, do której przygotowuje się polska firma.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies