Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności odroczone i Mastercard. Organizacja zaoferuje partnerom program Installments

Program Mastercard Installments początkowo będzie dostępny w USA, Wielkiej Brytanii oraz Australii

Mastercard Installments to nowa inicjatywa amerykańskiej organizacji płatniczej. Uruchamiając ją, firma wkroczy na szybko rosnący rynek płatności odroczonych. Swoje rozwiązania w pierwszej kolejności wprowadzi w USA, Wielkiej Brytanii oraz Australii, ale z komunikatu korporacji wynika, że w przyszłości narzędzie wykorzystywane w usłudze "kup teraz, zapłacić później", pojawi się na kolejnych rynkach.

Przeczytajcie także: AliExpress kusi darmową dostawą

Mastercard nie będzie oferować płatności odroczonych bezpośrednio klientom, ale ułatwi ich wprowadzenie swoim partnerom, np. bankom czy fintechom. W tym gronie już teraz wymienia się kilka podmiotów: Barclays, Fifth Third, FIS, Galileo, Huntington, Marqeta, SoFi, Synchrony, Qantas Loyalty oraz Latitude. Mastercard przekonuje, że kolejnych partnerów powinny przekonać bezpieczeństwo i prostota tego rozwiązania. Z kolei klienci mogą liczyć na transparentność i ochronę danych.

Pod koniec lipca na rynek BNPL wkroczyła konkurencja Mastercarda – Visa udostępniła wówczas swoim partnerom API, dzięki któremu mogą oferować płatności ratalne. Tworzą oni własny program, ustalają okres udzielania pożyczki, oprocentowanie, opłaty oraz grupę klientów, dla których rozwiązanie będzie dostępne. W pierwszej kolejności zostało ono szerzej udostępnione na rynkach kanadyjskim, amerykańskim i rosyjskim.

Przeczytajcie także: Santander likwiduje fintech PagoFX

Płatności odroczone to zyskujący na znaczeniu segment rynku finansowego. W ostatnich kwartałach sporo się na nim dzieje. Firma Square poinformowała niedawno o przejęciu za 29 mld dolarów Afterpay, australijskiego giganta także z branży BNPL. Klarna, która w sierpniu wkroczyła do Polski, po kolejnej rundzie finansowania wyceniana jest już na ponad 45 mld dolarów. Z kolei PayPal za około 2,7 mld dolarów kupił japońską firmę Paidy. Do walki o klienta zamierza się też włączyć Revolut. W Polsce odroczone płatności oferują m.in. PayPo, Allegro Pay czy Twisto. Więcej na temat rodzimego rynku BNPL dowiecie się z raportu cashless.pl.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies