Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aplikacją mPay zapłacicie także za przejazd autostradą A1. Usługa zostanie udostępniona w najbliższych miesiącach

Wcześniej firma mPay podpisała umowę z operatorem autostrady A4 Katowice-Kraków

Spółka mPay, która rozwija aplikację pod tą samą nazwą, podpisała umowę z operatorem płatnego odcinka autostrady A1, firmą Gdańsk Transport Company. Przewiduje ona, że użytkownicy apki będą mogli za jej pomocą uiszczać należność za przejazd A1 między Toruniem a Trójmiastem. Funkcja ma być dostępna w mPay w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Przeczytajcie także: Shopee.pl już działa. Co oferuje nowa platforma e-commerce?

Warto wspomnieć, że pod koniec sierpnia mPay poinformował o podpisaniu podobnej umowy o współpracy z operatorem autostrady A4 między Krakowem a Katowicami.

Konkurencję dla rozwiązania wprowadzanego przez mPay tworzy kilka firm, w tym SkyCash czy Autopay (początkowo w strukturach Blue Media, obecnie jest to osobny podmiot). Własne narzędzie w tym zakresie rozwija również PKO BP. Osoby korzystające z takich usług powinny zarejestrować się w konkretnym systemie, podać dane samochodu i podpiąć źródło pieniędzy, np. kartę płatniczą. Podczas przejazdu kamery na bramkach rozpoznają pojazd i podnoszą szlaban. Opłata naliczana jest automatycznie.

Przeczytajcie także: PKO BP wprowadza do IKO fundusze i giełdę

Spółka mPay konsekwentnie rozwija swoją aplikację. Niedawno rozbudowała w niej ofertę ubezpieczeń – po komunikacyjnych wprowadzonych w maju, przyszedł czas na turystyczne (partnerem wdrożenia jest porównywarka KioskPolis.pl). Wcześniej operator udostępnił planer podróży, który ułatwia poruszanie się po największych miastach. W rozwiązaniu pojawiły się także miasta zagraniczne.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies