Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Drewniane karty są już w Polsce. Jeszcze w tym tygodniu trafią do pierwszych kierowców korzystających z sieci GreenWay

Nowe, drewniane karty GreenWay, służą m.in. do rozpoczynania i kończenia ładowania aut elektrycznych

GreenWay, operator sieci stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych, poinformował o wprowadzeniu do oferty drewnianej karty, która zastąpi plastikową wersję. Firma promuje to działanie jako proekologiczne, gdyż nowa karta jest całkowicie biodegradowalna. Nowe karty trafią do pierwszych klientów jeszcze w tym tygodniu.

Przeczytajcie także: Visa i Nest wprowadzają nowy model płatności kartą w internecie

Drewniana karta od GreenWay nie służy do płacenia, ale za sprawą technologii RFID (zdalna identyfikacja radiowa) klienci firmy mogą jej używać do rozpoczęcia i zakończenia procesu ładowania pojazdu. Operator sieci wyjaśnił, że na powierzchni drewnianych przedmiotów nadrukowano logo firmy, kod QR, który przenosi na jej stronę internetową oraz numer infolinii. Wygrawerowano także numer karty. Do nowych klientów gadżety trafią za darmo. Jeżeli obecny klient chce oprócz plastiku posiadać kartę drewnianą, musi za to zapłacić 20 zł.

Za usługi GreenWay rachunki reguluje się z pomocą konta użytkownika, do którego podpinana jest tradycyjna karta płatnicza.

Przeczytajcie także: IdoSell nawiązał współpracę z Wish

W serwisie cashless.pl możecie już przeczytać także o drewnianej karcie brytyjskiego fintechu TreeCard. Instrument z logo Mastercard służy nie tylko do płatności – pomysłodawcy chcą z jego pomocą finansować sadzenie drzew. Mechanizm jest prosty: im więcej pieniędzy wydadzą użytkownicy karty, tym większą liczbę drzew zasadzi organizacja współpracująca z TreeCard. Na stronie produktu znaleźć można licznik, który pokazuje, ile roślin udało się już ufundować.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies