Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowość od ZDM. Kierowcy w Warszawie zapłacą kary szybkim przelewem

Do tej pory należności z tytułu mandatów za parkowanie bez biletu w Warszawie można było regulować za pomocą opłatomatów i zwykłych przelewów bankowych

Stołeczny Zarząd Dróg Miejskich poinformował o nowej metodzie uiszczania kar za brak opłaconego postoju w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Od niedawna można je uregulować także za pośrednictwem strony internetowej ZDM. Instytucja uważa, że to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce. Operatorem usługi jest spółka Blue Media.

Przeczytajcie także: PKO BP zapowiada zmiany w tabeli opłat

Kierowcy, którzy w wyniku kontroli otrzymali wezwanie do wniesienia tzw. opłaty dodatkowej, powinni wejść na stronę ZDM i kliknąć "sprawy ZDM", a następnie "parkowanie" i "opłata dodatkowa – informacja online". Na ekranie pojawią się dwa pola: w górnym należy wpisać numer rejestracyjny pojazdu, a w dolnym numer PIN (podany na wezwaniu). Użytkownik musi jeszcze podać adres mailowy, na który przyjdzie potwierdzenie zrealizowania płatności. Pozostaje wybrać "szybki przelew", zaakceptować treść regulaminu usługi i kliknąć "zapłać".

Przeczytajcie także: IdoSell nawiązał współpracę z Wish

W trakcie tego procesu użytkownik zobaczy zdjęcia pojazdu, poświadczające postój w SPPN bez opłaty oraz kwotę, jaką należy uiścić. Kara w tym wypadku wynosi 250 zł, jeśli jednak zostanie opłacona w terminie do siedmiu dni od otrzymania wezwania, jej wysokość spada do 170 zł. ZDM wyjaśnia, że alternatywnie można opłacić karę korzystając z ogólnego numeru konta bankowego lub opłatomatów ulokowanych w siedzibie Zarządu przy ul. Chmielnej 120.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies