Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Express Elixir nadal dynamicznie rośnie. KIR podała lipcowe wyniki swoich systemów rozliczeniowych

W porównaniu z lipcem 2020 roku system Express Elixir urósł o ponad 100 proc. pod względem liczby przetworzonych transakcji

KIR zaprezentowała lipcowe statystyki zarządzanych przez siebie systemów rozliczeniowych. I tym razem najciekawiej prezentują się dane dotyczące Express Elixira, umożliwiającego realizację przelewów natychmiastowych oraz przelewów na numer telefonu (pomiędzy użytkownikami Blika). W poprzednim miesiącu za jego pomocą rozliczono 10,7 mln transakcji o wartości 8,6 mld zł. W analogicznym okresie 2020 roku w systemie Express Elixir przetworzono 5,27 mln transakcji o łącznej wartości 5,53 mld zł. Zanotowano zatem wzrosty o odpowiednio 103 proc. i 55 proc.

Przeczytajcie także: Myślała, że pomaga CBŚP. Straciła przeszło 150 tys. zł

Poprawę wyników zanotowano także w systemie Euro Elixir, obsługującym rozliczenia krajowe i zagraniczne w euro. W lipcu rozliczono w nim 3,3 mln komunikatów o wartości 18,7 mld euro. Dla porównania w lipcu 2020 roku rozliczono 2,85 mln transakcji o wartości 14,78 mld euro. Na przestrzeni roku liczba transakcji wzrosła zatem o 17 proc., a ich wartość o 26 proc.

Z kolei w podstawowym systemie KIR, czyli Elixirze odnotowano w lipcu 173,3 mln transakcji o wartości 574,3 mld zł. W tym samym okresie 2020 roku zarejestrowano 171,74 mln transakcji o wartości 513,08 mld zł. Oznacza to, że w ujęciu rocznym liczba transakcji wzrosła o 1 proc., a ich wartość o 12 proc. Niedawno opublikowano też dane NBP dotyczące systemów rozliczeniowych w pierwszym kwartale 2021 roku. Z raportu można się dowiedzieć m.in., że na koniec marca z systemu Express Elixir oprócz banku centralnego korzystało 17 banków komercyjnych.

Przeczytajcie także: Koleje Mazowieckie z własną aplikacją do zakupu biletów

Z serwisu cashless.pl dowiecie się też, że kilka miesięcy temu Komisja Nadzoru Finansowego udzieliła nowego zezwolenia spółce KIR. Będzie ona mogła świadczyć usługi inicjowania transakcji płatniczych w ramach otwartej bankowości. Więcej na temat nowych funkcji przeczytacie w tym tekście.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies