Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PayU umożliwi płatności cyfrowymi walutami. Firma nawiązała współpracę z platformą Celo

Dzięki współpracy z Celo PayU umożliwi akceptację płatności w tzw. stablecoinach, czyli cyfrowych walutach powiązanych z tradycyjnymi aktywami

Firma PayU poinformowała o nawiązaniu współpracy z platformą Celo, która ułatwia płacenie kryptowalutami użytkownikom urządzeń mobilnych. Ten ruch ma umożliwić płacenie za produkty i usługi milionom klientów, głównie na rynkach wschodzących, którzy są obecnie pomijani przez instytucje finansowe udostępniające bardziej tradycyjne narzędzia płatnicze. Partnerem operatora płatności w nowym projekcie będzie także First DAG, który opracował globalne rozwiązanie upraszczające przyjmowanie cyfrowych płatności.

Przeczytajcie także: Revolut konkurencją dla Booking.com?

Należący do koncernu Naspers PayU umożliwi klientom płacenie stablecoinem (to kryptowaluta zachowująca stabilną wartość za sprawą powiązania jej z innymi aktywami – tradycyjnymi walutami czy towarami) Celo cUSD. PayU przekonuje w komunikacie, że sieć jego akceptantów liczy już 450 tys. podmiotów (na ponad 50 rynkach) i wszyscy oni będą mogli korzystać z nowego narzędzia. Jednak zainteresowani nim powinni być przede wszystkim klienci w krajach rozwijających się w Afryce, Ameryce Łacińskiej oraz Azji.

Za sprawą rozwiązania dostarczanego przez First DAG sprzedawcy mogą przyjmować płatności w stablecoinach bez dodatkowych integracji. Ta działająca w tle platforma organizuje cały proces między akceptantem a bankiem. Zarówno ten podmiot, jak i PayU dołączyły też do inicjatywy Celo Alliance For Prosperity. Wspierają ją już m.in. Deutsche Telekom czy Opera, a jej celem jest ułatwianie dostępu do rozwiązań płatniczych.

Przeczytajcie także: Aplikacja ING przypomni o konieczności zakończenia parkowania

O tym, jak szybko rozwija się segment cyfrowych aktywów, mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl chociażby przy okazji doniesień Revoluta. Popularny fintech pochwalił się tym, że oferuje już klientom ponad 50 kryptowalut. Tylko w tym roku firma dodała do swojej oferty 43 tokeny.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies