Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
CashDirector planuje się rozwijać na rynku międzynarodowym. To firma odpowiedzialna m.in. za mKsięgowość

W Polsce podmiot współpracuje m.in. z mBankiem. Jego partnerem jest także Aion, a w kolejce stoją już dwa inne polskie banki

CashDirector, firma oferująca zautomatyzowany system księgowy, wystartowała z zagraniczną ekspansją, o czym informuje Puls Biznesu. Przedsiębiorstwo weszło m.in. na rynki belgijski, włoski, francuski czy niemiecki. W planach jest także rozwój w USA. W każdym z tych państw firma szuka partnerów bankowych oraz księgowych. Tym samym powiela model współpracy realizowany w Polsce. Rozwiązania firmy dostępne są pod zewnętrznymi markami.

Przeczytajcie także: ZBP krytykuje ustawę o gotówce

Sam CashDirector może nie być szeroko znany w Polsce, ale inaczej jest już z mKsięgowością, czyli platformą dla klientów biznesowych mBanku. Narzędzia dla niej opracowuje właśnie wspomniany podmiot. Firma nawiązała też współpracę z Nest Bankiem oraz Aionem, czyli bankiem nowego typu, rozwijanym w Belgii przez Wojciecha Sobieraja, twórcę Aliora. Instytucja ta jeszcze w tym roku powinna wystartować w Polsce. Podobno kolejne dwa polskie banki czekają na uruchomienie platform księgowych we współpracy z CashDirectorem.

Przeczytajcie także: Credit Agricole wprowadza nowe wzory kart

Usługi księgowe to kolejny przykład wartościach dodanych (value added services) w bankowości. Szybko zyskują one na popularności, ponieważ tradycyjnym bankom wyrosła konkurencja w postaci fintechów, przez co straciły część przychodów i klientów, a dodatkowo nie sprzyja im aktualne otoczenie makroekonomiczne, w tym szczególnie niskie stopy procentowe. Braki te próbują uzupełnić nowymi usługami – np. z zakresu telemedycyny, ubezpieczeń czy uiszczania opłat za bilety komunikacji miejskiej, parkingi albo przejazdy autostradami. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście: Tradycyjne usługi bankowe to za mało. O rozwoju tzw. VAS-ów w bankowości mówili eksperci podczas Cashless Live.

Źródło: Puls Biznesu

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies